Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzorok : Ha egy közel 1...

Processzorok : Ha egy közel 1 évvel idősebb i5 460M-nek kétszer több második szintű gyorsítótára van, mint egy i5 520M-nek, akkor a tesztek többsége miért mégis ezt az utóbbit hozza ki (kicsivel) jobbnak?

Figyelt kérdés

Itt nézve : [link]


Nem igazán értem... vagy ezek a tesztek csalnak/elavultak és csak a játékra mennek rá?


Abban a dilemmában vagyok sajnos, hogy az Acer TravelMate 4740G notebook-omban valami nagyon-nagyon hülye qrva földhurok/current-loop miatt egy aktív USB hub tápolásán keresztül leégett az egyik USB vezérlő (az eszközkezelő se látja egyáltalán, utoljára még egy pillanatra feljött ismeretlen eszközként, majd annyi). A vicc, hogy az aktív HUB és az alaplapi port között volt MÉGEGY hub (a monitoromba épített 2 portos HUB), ezek mind működnek.

2 USB portom maradt, a mellette levő USB2-es és a másik oldalon levő USB3-as. A szopás, hogy rengeted USB-s eszköz ment volna róla : egy rádiós egér, egy rádiós billentyűzet (a gép pont picivel távolabb van a szintiállvány miatt, mint amennyire át lehetne nyúlni a saját billentyűzetéhez, egy WiFi adó-vevő (a használt rendszeren a beépített WiFi kártya drivere már nem működött), egy USB-Ethernet adapter (a beépített ethernet nem hibás, csak éppen 2 toronyházas géppel kell LAN kapcsolatban lennie, ezek közül egyik GigaBit-es, másik csak 10/100MB-s), kooperáció miatt még egy vezetékes egér és billentyűzet (MouseMux-al használva)...

És még ment volna rá továbbá a szinti, egy USB-s Arduino-s eszköz, egy USB-MIDI átalakító, egy 2.5"-es SATA dokkoló biztonsági mentéseknek, ill. egy szabad USB port (az egyik elosztón) fent lett volna tartva egy PenDrive-hoz.

=D

Nos, és a legfontosabbat még mindig lehagytam : Az USB2-es Behringer hangkártya.

Ennek külön csak az egyik alaplapi USB2-es port meg lett volna tartva, mert ennek lett volna a legfontosabb, hogy teljes sebességgel tudjon működni. Pontosabban nem a sebesség lenne/lett volna fontos, hanem hogy a lehető legfolyamatosabb sebesség legyen biztosítva, amin ugye egy HUB már lassított volna, pláne ha több eszközzel kellett volna a sávszélen marakodnia.

Nos, most ezt a lehetőséget gyak. baxhatom. >(


Van egy másik EliteBook 8440p-s notebook-om, ez még az egyetlen gépem, ami ebben a kategóriában lapdába rúg. (mondhatjátok, hogy úúúú de ócska, ma már mindenkinek 10× jobb gépe van... hát bocs, ezt a lapot húztam, most ez van), és amit be tudnék áldozni.

Most az USB-s leégés miatt egy 1 napos depit követően először komolyan elgondolkodtam, hogy megcserélem a két gépet. Az USB porton kívül a WiFi bajos, a hűtés rosszabb, a monitorom DisplayPort-os amit a HDMI miatt nem tudok rákötni... most utánanéztem az USB3-nak is és azon a rendszeren, amit használok, valószínűleg soha nem is működött volna az USB3-as sebességen... a zene programjaim meg nagy valószínűséggel semmit se tudnának hasznosítani az NVidia kártyából.

A probléma viszont TERMÉSZETESEN - mert az mindig van, főleg ha csóró az ember XD -, hogy a zenei munkákhoz jóval fontosabb lenne az egy magon gyorsabb teljesítmény, mint az egyéb hétköznapi dolgaimhoz. Ez lenne a legfontosabb. És hát úgy tudtam, hogy az az Acer-es gép.

Ránéztem, hogy mennyi a különbség, és a linkelt összehasonlításban pl. a GeekBench 3 szerint még egy magon is jobb az 520-as. o.O


Fele annyi L2-Cache memóriával hogy a viharba?

Mi van azzal, hogy az L1/L2 memórián nagyságrendek múlhatnak?


Reálisak ezek a tesztek, vagy csak spec. játékokra v. elvi dolgokra mennek rá inkább?

Ha ez utóbbi, akkor mi lenne egy reálisabb teszt, amivel ezt mérni lehetne? (a hangkártyámat még csak a köv. hónap közepén fogom visszakapni, úgyhogy addig zenei dolgokkal nem tudok összehasonlításokat tenni)



2021. febr. 21. 13:47
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem tudom miT nezhettel el se intel honlapjan se cpu world alapjan nincs cache kulonbseg kozttuk

lenyegeben orajel kulonbseg van es attol jobb

2021. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az az oldal, amit linkeltem - CPUBoss - ott van úgy feltüntetve az összehasonlításnál. Az egyiknél 1MB L2 gxorsítótárat írnak, a másiknál csak felet.

Az L3 cache mind a kettőnél 3MB.

2021. febr. 21. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elírás lesz, a 460M-ben is csak 2x256kB cache van.


Nemtom mennyire reális ez az oldal, így 2020ban kb egyforma hulladék mindkettő. Érdemi sebességkülönbséget szerintem nem fogsz tapasztalni a kettő között.

2021. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Érdemi sebességkülönbséget szerintem nem fogsz tapasztalni a kettő között."


Én ezzel már tökéletesen boldog leszek/lennék, ha ez így lesz.

Rájöttem, hogy más választásom nagyon nincsen. Vagy cserélem a nélkülözhető HP 8440p-re, vagy üllhetek ölbetett kézzel egy picivel gyorsabb, de leégett USB portos Acer előtt.


Egyébként ha vennék egy olcsó, minimális kapacitással rendelkező szünetmentest az ilyen USB-s külső tápolásoknak, az kivédene az ilyen durva, károkat is okozható zavaroktól?

Jelenleg más nem tud az eszembe jutni, aktív USB elosztót meg muszáj lesz használnom.

2021. febr. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!