Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami tipp, hogy miért megy...

Detypukli kérdése:

Valami tipp, hogy miért megy 0,8ghzen a processzorom?(i7 7700k) Újraindítás után egy fél percig rendes órajelen megy a processzor és utána beáll 0.8ghz-ra amit szerintem nem kell ragozni mennyire rontja a számítógép használatának élményét :D

Figyelt kérdés
Maximális teljesítményre van kapcsolva az energia beállítás

2021. febr. 21. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Melegszik.
2021. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt írnak több megoldást:

[link]

az Intel fórumán meg javasolják az "Enhanced Intel SpeedStep" kikapcsolását a BIOS-ban:

[link]

2021. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

beall?


monitorozd amit lehet


XTU val pl. Vagy Speccy, Afterburner, GPU-Z, Aida64


milyen alaplap pontosan?


tehat nem melegszik tul valami?


#2 ha nem tuningolja es nincs konkret nyomos oka ra akkor nem erdemes kikapcsolgatni az energiagazdalkodasos technologiakat, mert atlagfelhasznapasban ezek nem jelentenek elonyt sot inkabb hatranyt


viszont ha tuningolta akkor hogyan, sokkal tobb minden szamit akkor, nem durrbelle modon kellene OC zni...

2021. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
update: Power Limit throttlingot ír az extreme tuning utility, a turbo boost short power max ilyenkor 112,5w-ra van rakva, turbo boost power max meg 91 w körülre, ha ezeket felviszem 125re akkor megoldodik a gondom, de ez minden bekapcsolásnál így van ami elég zavaró így is. Esetleg táp hiba? volt egy áramszünet és azóta csinálja ezt, youtubeon találtam egy videót, hogy ezt a kettőt fel kell húzni és az fixálja ami igaz is, de teljesen nem tünteti el a próblémát. Melegedéssel nincs gond
2021. febr. 22. 07:50
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen lehet tap de inkabb lap hiba

de lehet csak elallitodott bios


szet kell nezni


bios resetet / defaultra allitast kell probalni


es utana beallitani rendesen amik voltak, kellenek


alaplap gyartoi oldalarol letudod tolteni kezikonyvet amiben biost is le kell irja

ha szukseges, nem megy "magatol"

2021. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igazából nem csináltam semmit, indításnál mint írtam felvettem 125w-ra és utána végül megjegyezte most már minden jó, köszönöm a segítségeket
2021. márc. 3. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!