Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 és i7 között számottevő...

I5 és i7 között számottevő különbség van pl. Sony Vegas Pro használata szempontjából?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az i7-et a HyperThreading miatt első sorban munkára, renderelésre ajánlják, mert ezek jobban kihasználják, mint a játékok. Gyakorlatban viszont nem tudom, hogy ez a különbség mennyire számottevő egy Sony Vegas projekt renderelése esetében.


Nemrég tettem szert egy i5-4690-re (nem K-s), mivel többen bizonygatják, joggal, hogy játékra elég. Másrészről, az i7 már nem fért volna bele a keretbe. Az egyetlen tapasztalatom i7 processzorokkal a 3. generációs notebook procimból ered, ami egy i7-3610Q, ami így 2 év használat és sok porosodás után már nem teszi annyira a dolgát, mint a vadonatúj i5.


Kérdem én, a jövőben megérné i7-re beruházni, mert lenne belőle érezhető előnyöm Sony Vegas, Adobe After Effects, illetőleg Photoshop terén?



2015. jan. 20. 13:45
 1/3 eVoLNT5 ***** válasza:

AE-re jó, de többnyire ezek a renderelések már videókártyából is történnek, vegasban is lehet már.

OpenCL vagy más fajta módon renderelni, ae-nél is :)


i5 elég szerintem

2015. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem éri meg lecserélni, főleg ha nem profi szinten csinálod. Max vársz egy kicsit többet és kész.

Ráadásul, ahogy már előttem is írták, már a vga-t is ki tudod használni renderelés közben.


Ja és egy desktop cpu-t felesleges összehasonlítani egy laptopba szánt kis fogyasztású i7-tel.

2015. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves #2!


Jogos, hogy egy laptop processzor nem igazán fogja felérni asztali társait. Nekem anno mikor megvettem 2 éve, azért volt hatalmas változás, mert legfeljebb néhány percre lerövidült a renderelési időm, a régi többéves laptopomhoz képest, amin egy 3 perces videó 2,5 óra renderelés volt :)


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindkettőre!

2015. jan. 20. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!