Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bátyám régi gépe jobban...

Bátyám régi gépe jobban működik mint az enyém? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Neki jóval régebbi gépe van mint nekem,

CPU: i7-4770K

Ram: 16GB DDR3

500GB SSD

GTX 1060 6GB videókártya

MSI alaplap

Windows 10 Pro


1 éve lassan itthonról dolgozik, chrome-ban mindig vagy 20 ablak meg van neki nyitva, melóból haza hozta a 2 monitorját szóval most már 3 fullHD-s képernyő van neki rákötve.

Mindenféle webes cucc mellett fut neki még a photoshnop meg az illustrator is, és semmi lassulás vagy fagyás nincs neki, dolgozik meg játszik is rajta. Tavaly óta 0-24-ben megy neki, max akkor indítja újra ha valami Windows frissítés van.


Enyém meg új gép,

Intel Core i7-9700F

16GB DDR4 memória

1 TB M.2 ssd

GTX 1660 Ti grafika

ASUS ROG STRIX B360-H GAMING alaplap

Windows 10 Home


Enyém már több chrome ablaknál néha belaggol, övé sokkal gyorsabban is kapcsol be, játékok is jobban futnak neki rajta.


Pedig enyém karban is van tartva, félévente portalanítom... övébe meg múltkor belenéztem amikor tett bele HDD-t a céges adatokra, annyi por van neki benne... ventilátorok minden be van neki vastagon rakódva porral és mégis jobban működik mint az enyém.



2021. márc. 4. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Vírus? Malwarebyte download


2x8gb RAM DUAL-ban megy?

2021. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Driverek? Chipset fent van?
2021. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, lehetséges, hogy a bátyád, process hacker 2-vel, beállította a priorításokat, az összes folyamatnál, és elmentette, ez nagyon sokat számít ám, de eszméletlen sokat, tegyük fel, megy egy renderelés after effects-be, a priorítása normál, és a többi alkalmazásnak is normál, akkor természetesen belassul, mert el kell osztania, de több priorítási szint van, 6 darab, nekem mindig minden, a legalsón van, ugyanakkor, a böngésző normál alatt, az explorer normálon, a csrss magas-on, az egér miatt. Ha gondolod, megadom neked a Process Hacker Ini fájlt, amit csak be kell tenni a megfelelő mappába, hidd el, erőteljes teljesítményt fogsz tapasztalni, vagyis nem fog lassulni semmi. Én erre gondolok, ezért lehet lassú.
2021. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
És a bátyád nem állítja be a te gépedet?
2021. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ezért. Nézd középen az átlag fpst az elején egyből a 4790k 334fps 10700k 338 fpst megy. Persze ezt csak G.skill Trident x memóriával éri el. A 4es széria csúcs lapjai 6 évesen még 60-100 forint körül vannak. Amúgy 15 éve nem tudnak órajelet emelni a procikon. Egyhelybe topognak de kiadtak 10 szériát. Csinálnak tesztprogramokat, amibe az új hú de elmegy. Mindenki vásárol a csatornán mászó dákóslukkolófélék meg jól élnek belőle. Erre személyesen is tapasztaltad az igazolást.

2021. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, dual-ban mennek a memóriák.


Még az nem tudom összefügg e ezzel, de neki mondjuk vízhűtés van a gépében.


Azt mondta ha akarom újra telepíti nekem, de mondjuk az ő gépére 2013-ban telepítette fel a Windows 7-et amikor összerakta a gépet, aztán azt frissítette Windows 10-re, szóval mióta megvan neki még sosem volt újra telepítve mégis gond nélkül megy neki (amikor az SSD-t tette bele akkor is az egész rendszert átklónozta rá nem telepítette újra).


Driverek minden fent van, én eredeti Windows-al akartam a gépet szóval úgy van minden ahogy a szervizben feltelepítették.


Szerintetek kérjem meg hogy telepítse újra? Lehet a rendszerrel lennének gondok?

2021. márc. 7. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
3000 forintér van win10 pro kulcs. Azt abba még a nav se kötött bele a doktornőnek is az van a gépén.
2021. márc. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!