Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha új gépházba rakom át a...

Ha új gépházba rakom át a gépem hardvereit, egy az egyben, akkor újra kell telepítenem a windowst? Mint mondtam ugyan arról az ssd-ről menne a windows.

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem, a gépház nincs hatással a hardverekre vagy a Windowsra.
2021. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Off: "Mint mondtam ugyan arról az ssd-ről menne a windows."

Nem mondtad :D


On: nem kell

2021. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az SSD-det átrakod egy teljesen másik gépbe, akkor sincs semmi különös már. Elsőre lassan indul, mert alkalmazkodik, telepíti az új drivereket, stb.. Windows 10 nagyon rugalmas ezzel. Sosem kell újratelepíteni.


A gépház viszont csak egy váz. Semmihez sincs köze, semmivel nincs semmilyen kapcsolatban azon kívül, hogy fizikailag tart, meg rövidre zár két tűt, a bekapcsológombja 😃

2021. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Sőt..!!!

Nemcsak a gépházat, de akár az egeret is lecserélheted egy másikra minden következmény nélkül! ;-P

De alaplap csere esetén újra kell aktiválni a windowst.

2021. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez most kérdés volt ??
2021. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyértelmű válasz nyilván az, hogy nem kell, nekem viszont kellett. Igen, egy gépházcsere miatt.


Pár hónapja vettem új gépet. Lecseréltem mindent, kivéve a gépházat. A régi hardvereket egy az egyben beletettem egy kallódó gépházba, ami volt itthon, gondoltam az is jó lesz még valamire. Mikor indítani akartam, a windows összeszarta magát és beállt egy bootloop-ba. Semmi nem segített, újra kellett telepíteni a windowst. Persze igazából nem a gépháznak a cseréje okozta a problémát, de akkor is a gépházcsere közben történt a probléma.

2021. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!