Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít, hogy egy...

David82 kérdése:

Mennyit számít, hogy egy processzorban van-e HT (hyper threading = virtuális többszálúság), vagy nincs?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=iEi8PJjlI_s -itt néztem egy tesztet. Balra egy Celeron G3930 (2,9 GHz 2mag 2szál) jobbra egy Pentium G4560 (3,5GHz 2mag 4szál). Nem gondoltam volna, hogy a Pentium G valahol csaknem kétszer annyi FPS-t produkál, mint a Celeron.

Ez valóban a HT miatt van, vagy számít a gyártástechnológia, utasításkészlet, cache memória is?

A Celeron G3930 szerintetek hasonló erejű proci, mint a Core2Duo E8400?

Ti melyiket vennétek a kettő közül? (Játékra)



2021. márc. 18. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számít a HT, mivel az operációs rendszer így két szálat időzít egy magra. A szálak közti váltás "lassú" folyamat. De ha kettő van egy magra időzítve, míg az operációs rendszer vált, a processzor tud dolgozni a másik szállal, így megszűnik a váltások miatti holtidő.
2021. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékra egyiket se, ezek szó szerint a legolcsóbb processzorok, nem játékra vannak kitalálva.
2021. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Celeron amúgy nem hasonló erejű, hanem egy jó 50-60%-al gyorsabb az E8400-nál, de csak jó régi játékokra elég mindkettő.
2021. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Már megint Core2… ez az új P4?

Mindenkinek van és ehhez kell hasonlítgatni?

Tiszta olyan mint mikor régen a buta emberek ha kérdezték tőled milyen géped van és azt mondtad P5, mert olyan buta nem tudta a P4 után mi jött…

2021. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb 25-50%-ot számít a HT. De nyilván ez csak olyan felhasználásban elő, ahol a program támogatja a többszálúságot. Ezek a játékok már mind 4 (vagy több) szálat tudnak használni.

Ugyanaz az architektúra, ugyanaz a széria, így jelentős eltérést inkább az órajel mutat még.


A tesztelt játékok egyáltalán nem ajánlottak kétmagos gépen.

Inkább választanék egy régebbi 4 magos procit, mint ezket a hulladékokat. Pl i5 3470 is jobb ezeknél.

2021. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a like.

4. Ezen jót nevettem. Core2Duo mint Pentium5.

Hát igen, ezek a procik ma már inkább office gépbe valók.


Nekem is jelenleg Core2Duo van, de új gép összerakásán fáradozok, és a hozzávalók beszerzésével vagyok elfoglalva.

Mivel 8 magos procit szerettem volna, ezért vettem egy i7 9700-at egy AsRock B365M Pro4 alaplappal, GTX 1050 Ti videokártyával.

Ugyanakkor mások írták, hogy 9 gen Intelt már lett volna szabad venni, mert az új széria 10 gen és 11 gen 1200-as foglalttal érkezik, ezért az 1151-es alaplapok már nem tudják fogadni ezeket.

Valójában az i7 10700 és az i7 9700 között gondolkodtam, de az előbbi legalább 25k-val lett volna drágább, ami az én pénztárcámnak már túl sok lett volna.

6 magost meg azért nem akartam, mert ahogy látom az Intel processzorait, majdnem a legtöbb játék alatt 95-96% körül hajtanak.

Az egyik teszten egy Intel i5 7400-as (3.0GHz, 4mag, 4szál) mellé tettek egy GTX1660-as kártyát, és épp, hogy ki tudta hajtani, de a legtöbb helyen processzor limit alakult ki.

Egyébként ez az Intel i5 7400 tulajdonképpen a megfelezése az i7 9700-nak, ami (3.0GHz, 8mag, 8szál).

2021. márc. 21. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!