Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy M1es Mac mini mennyire...

Egy M1es Mac mini mennyire lenne alkalmas bitcoin bányászatra?

Figyelt kérdés
2021. márc. 20. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
semennyire..
2021. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire!

Soha nem hozza vissza az árát.


ha beruházol egy 6 kártyás bányagépbe (rx470-480-570-580-asokkal) akkor tudsz kb 50-70 ezer forintot összehozni havonta. Viszont ebből 30ezer elmegy villanyszámlára. Tehát ha beletoltsz a bánya projektbe 500-600 ezret, akkor kb jövő év végére vissza is hozhatja az árát a bányagép.

2021. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A bitcoin bányászat 2021-ben egyáltalán nem éri meg, próbálkozz más kriptovalutákkal, de amúgy egyik Mac Mini-t se ajánlom erre a feladatra. Az tipikusan nem erre van kitalálva, egy még jobb specifikációjú intel NUC-t megkapsz fele annyiért se, ez sokkal jobb erre a célra.

És ezzel nem a Mac Mini-t akarom degradálni, szerintem baromi jó gép, de nem erre, hanem akkor ha szereted az OSX-et és böngészel, videózol, videót vágsz stb.

2021. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én a Mac minit videó vágásra fogom venni. Tehát nem csak bitcoinra. Így már megérheti.
2021. márc. 21. 09:15
 5/9 A kérdező kommentje:
...?
2021. márc. 21. 09:15
 6/9 A kérdező kommentje:
És a bitcoint is ha okosan össze tudod szervezni a feladataiddal akkor szerintem nem lesz vészes az áram. Főleg úgy hogy nem KW/H díjat fizetek hanem általán díj. Vissza térve a bányászatra úgy gondoltam az össze szervezés hogy pl míg egy videót fel töltök a yt re WiFi ről az egy este(siralmas a WiFi sebbeség de még a 4G sem olyan mint máshol) és szerintem addig simán mehetne. De egyébként az M1 amúgy is nagyon kis fogyasztású
2021. márc. 21. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, amúgy tudom ajánlani a mac mini-t, viszont tényleg, ne btc-t bányássz, még az eth is jobban megéri, és úgy is át tudod váltani, nézd meg hogy melyiket éri meg a legjobban most.
2021. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pár hónap alatt pár forintot (5-200) meg is termelsz vele. Nem ezer, simán 5-200Ft
2021. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom nem érted....

Ha egy olcsó bányagép amit fentebb is írtak és ami 2x drágább az alap Mac Mininél (ami most 309990 Ft) termel 25-30 ezer forintot kábé, úgy, hogy heti 7 napon át napi 24 órában dolgozik, akkor egy integrált vga-s ici-pici gép mennyit fog termelni heti 10-20 órában???


Az M1 chip 2 Megahash-t tud kb. Napi 0,1 USD-t talán meg tud termelni - napi: 24 órában üzemel!


Ahhoz, hogy rentábilis legyen és látható legyen a bevételed akkor bele kellene tenni 2-3 millió forintot és építeni néhány bánya rig-et.

2021. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!