Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS monitor (ASUS VG249Q),...

IPS monitor (ASUS VG249Q), ennyi IPS glow/blacklight bleeding normális? Káros a szemre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kb. lehetetlen olyat szerezni, aminél nincsen, viszont ez az első IPS monitorom és az lenne a kérdésem, hogy ennyi normális-e? Mellékelek kettő képet.

[link]

Ahol nagyon durvának tűnik az IPS glow, ott a telefon javítása miatt van, igazából ennyire nem durva. Ahol sötétebb és nem olyan vészes, kb. úgy látom igazából.


A másik kérdésem, hogy amióta megvan a monitor piros a szemem és könnyezek is, a 2-3 nap alatt fokozatosan vettem le a fényerőt, ma vettem le 35-40-ről 0-ra végleg, azóta kb nem is könnyezek nincs baj a szememmel. Az lenne a kérdésem, hogy attól még így érdemes váltanom másra vagy valami? Rájöttem, hogy nem 50-100-ason kéne sötét szobában használni, és ez is lehetett a baj, mert amióta levettem nincs baj kb. Esetleg valamit kéne még kalibráljak?



2021. márc. 22. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Olcsó húsnak híg a leve. Sose hallottad még?
2021. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

jól csináltad, háttérfényt és fényerőt kell csökkenteni! ez a megoldás crt isp tft plazma oled esetén is

, esetleg a színhőmérséklettel is variálhatsz

2021. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*ips
2021. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Normális sajnos. Ahogy próbáltad, fényerő csökkentéssel tudod javítani, esetleg kontraszt állítgatásával, de teljesen eltüntetni sajnos nem. Részemről soha többet, a színek tényleg szépek, de a sötét jelenetek egyszerűen rosszak, grafikai munkán kívül eszembe nem jutna még egyszer IPS paneles monitort venni.
2021. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Alapból híresen rosszak ezek a panelek, mindenki rinyál érte a neten. Ezért is, meg sok 144 FHD IPS miatt. De most őszintén, mit vártál? Egy minőségibb monitor ennyi pénzért TN-es, azok jók, nincs ilyen baj. (BenQ 2411-ek).


Én értem, hogy egyes emberek 60 ezrekért mindent akarnak, de ez nem a valóság. Tömve a net ezeknek a problémáknak a leírásával... Utána kéne olvasni néha, hogy mit veszel. Azért, mert ASUS még lehet egy rakás szar. Ez esetben ez pont az.

2021. márc. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 hát azért nem mondanám elrugaszkodott elvárásnak a normális 24"1080p monitort 70 ezerért. 2010 ben, persze, de nem ma.
2021. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

144hz-es, nem egy "normális" monitor. Oké, hogy elég furcsa, hogy nem igazán esnek az árai ezeknek, de ez továbbra is a nevetséges vicc kategóriás kívánság, hogy 144hz, 24", IPS, és még Asus is, de lehetőleg ne legyen már olyan, mint a legalja. Hát persze... :D


Emberek, ébredjetek már fel. Ez a monitor ugyan olyan alja, mint a hasonló technikai paraméterekkel rendelkező akármelyik, legyen AOC, vagy bármelyik. Híresen fos a minősége. Tele van vele az internet. Nem viccből adnak egy TN-es BenQ-t drágábban. (Zowie)


Mert ami minőségi, az drágább. Nem 60 ezer. Azért ilyet kapsz, ha 144hz-et akarsz, meg még aztán IPS-t is. Ha neked minden IS kell, akkor tessék a zsebbe nyúlni

2021. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát igazából utána néztem, sok helyen kérdeztem is mert én nem értek hozzá, aztán végül ez lett mert már nem akartam többet várni stb.


Amúgy engem annyira nem zavar, mert kb nem is látom, csak ha teljesen fekete képernyőt nézek tesztnél pl. csak megkérdeztem, hogy ez normális-e mert nem értek hozzá és még vissza is tudom küldeni, szóval akár mondhattok is ennél jobbat.


Aki meg azt kommentelte kb, hogy miért ennyiért vettem és nem az 500k-s supermegacrazy TN pro max Y300-at, annak is válaszolok, hogy ne legyen ennyire ideges, azért mert a maradék 400k-t inkább sneakerekre költöm.

2021. márc. 23. 00:25
 9/15 anonim ***** válasza:

Normális. Mármint, ezeknél ez ilyen sokszor. Engem sem zavarna amúgy, pont nem érdekelne. Amíg látom a fejét CS-ben, és 144hz megvan, pont nem érdekel. Amilyen módon felfogtam régen a játékot, akár még inverz is lehetett volna a szín, csak 60hz ne legyen :D


Én mondtam. Nem mondtam ,hogy miért nem vettél olyat, azt mondtam, hogy ez ilyen, és a drágább meg olyan. Nekem volt már BenQ 2411P-m is, többek között sok féle előtt ültem már, nekem megérte a +10 ezret. Most van egy Alianware 240-esem, a képe nem jobb, pedig IPS.


De hát, ez van. Mondjuk vehettél volna AOC-ot is kb., ugyan ez. Acert is. Ezekben 1 a panel.

2021. márc. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát legelőször acer predator xb253-t néztem, nyilván a 115k-sat, de azt mondták felesleges mert annyival nem tud többet azért is akkor mentem az olcsóbbra, ha felesleges + ez le volt árazva és így jobb vételnek láttam, de ha tényleg tudsz valami jobban kb ennyiért szívesen meghallgatom (most eltekintve ettől a glowtól ami csak tesztnél látható kb). Ennél is szinte csak akkor veszem észre, ha direkt tesztet csinálok egyébként nem.
2021. márc. 23. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!