Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy az Androidn...

Miért van az, hogy az Androidnak úgy mond semmi nem elég?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük az új telefonokat 100 magos processzor, 200GB ram és ilyen felszereltséggel jönnek!

Jó ez nyilván költői túlzás, de a napokban a kezembe terült a párom Androidos telefonja.

Ami 1-2 éves lehet.

Honor 20 Lite.

Ha láttátok még lassú telefont… Mintha Windows XP lenne egy Pentium 2-n…

A gyári beállítások visszaállítása után működik egy két hónapig, de nagyon le lassul!

Ezt szóvá tettem egy oldalon és ott azt mondták gyenge a telefon és az a baj, hogy Lite. :O

De ez egy 8 magos, 4GB rammos telefon…

Az én iPhone-omban nincs ilyen hardver és az a legújabb rendszerrel 100 kört ver rá sebességben.

Ez meg a gyári rendszerrel ilyen lassú?

Mi van az Androiddal?

Miért van az, hogy iPhone-on 3-4GB ram meg pár mag elég Androidon meg nem?

Mert ebben a 3-4GB ramban több alkalmazás marad meg mint az 6-8GB rammos androidos telefonban.

Pedig az alkalmazások azok szinte ugyanazok!


A Windows Phoneok is jól mentek kis hardveren, akkor most mi van ezzel az Android dologgal?



2021. márc. 24. 22:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Apple a saját technikai részét legyártja, ahhoz igazítja a szoftvert, így sokkal jobban komptabilisek. Nekem egy olcsó Honor 8X van, már két éve gond nélkül működik. Egy befagyás, lag sem volt eddig. A telefont karban kell tartani.
2021. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Hát igen, de az Apple-nek sincs úgymond saját hardverre!

Ha megnézed a SOC-ot sem egyedül csináljak 100%-osan.

Talán az új M1 vagy milyen procijukat laptopba…

Vagy ez nem így van?


Miért kell karbantartani egy telefon szoftverét?

Én soha semmit nem csináltam még iPhone-on, egyiken sem és mégis ugyanolyan gyors mint mikor kivettem a dobozból!


A párom sem csinált mást mint én! Ő is csak a PlayStore-t használja és még csak nem is játszik rajta.

2021. márc. 24. 23:08
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Volt iPhone-om is, azt csertéltem le Honor 8X-re :D Persze ráfizetett a srác. Számomra az iOS nem engedte meg, hogy úgy dolgozzak, mint eddig. Bonyolította volna.
2021. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Jó én ezt meg értem, de ez még nem magyaráz meg semmit!
2021. márc. 24. 23:15
 5/33 anonim ***** válasza:
70%

Ezért:

[link]

Elég csak ránézni, katyvasz az egész.

Iszonyat erőforrásigényes és pazarló az Android működése.

Ezzel szemben az IOS struktúrája jóval egyszerűbb és természetesen optimalizálni is sokkal könnyebb rá, mint egy androidos rendszerre.

Arról nem is beszélve hogy célhardverre írják csak meg az OS-t, és eleve kevesebb hardverre kell APP-t is írni...

A sok-sok telefon amit évente kiadnak meg eléri azt hogy az optimalizáció semmissé váljon hisz ha gyenge vagy kevés a jelenlegi van mire cserélni.

De hozzáteszem csúcstelót, csúcstelóhoz szabad csak hasonlítani.

Egy Androidos csúcsgép is simán átvészel 4-5 évet is, ha normális a szoftveres háttere van.


Karbantartás:

Szerintem is hülyeség, csak nem szabad minden felesleges app-t felrakni és ennyi.

Semmi más különleges dolog nincs Androidon sem.

4GB RAM hátrányát amúgy én is kezdem érzékelni, meg a laggos szoftvert(4 éves csúcsdroid)de már eljárt felette az idő.

2021. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

De ha nem is mostanimhoz hasonlítom párom telefonját, de ott bán az iPhone 6S, az is sokkal gyorsabb nála a legújabb szoftverrel is!

Ebben ráadásul csak 2GB ram van és mégsem laggol.

[link]

2021. márc. 24. 23:26
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy most renjtett Apple fankodás vagy valódi kérdés.


Amúgy meg kétszer se mondom, hogy szerintem csak minden lett rá telepítve ész nélkül, ugyanolyan telót használok mint ami a kérdésben van kb másfél éve, és érdekes, nem vettem sézre, hogy lelassult volna.

2021. márc. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nem minden!

Mi mindent telepíthet egy nő?

Facebook, Messenger, Instagram, Youtube, Tiktok.

Ezek minden nő telefonján megtalálható alkalmazások.

Vagy ha már ezek fent vannak egy android meghal?

Mert hogy egy régi SE ezzel is megbírkózik.

Vegyem fel milyen lassú videóra és milyen alkalmazások vannak?


Nem fanboykodás!

Én a JellyBean óta nem használtam Androidot, én csak érteni akarom…

2021. márc. 24. 23:51
 9/33 anonim ***** válasza:
Tiktok és Instagram kivételével nekem is fenn vannak, szóval nem ez lassítja. Nyilván nem ismerem a használati szokásait, de valamit tuti csinál még vele, vagy csak nálam van ilyen csodakészülék, hogy nem lassult le ezektől.
2021. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Hát biztos nem futtat weblapszervert meg BF 128fős multi szérót rajta szegény! xD
2021. márc. 24. 23:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!