Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsolom a gépet, ventik,...

Bekapcsolom a gépet, ventik, ledek elindulnak és már kapcsol is ki magától. Majd újrapróbálkozik 5-10 másodpercenként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előzmény:


Számítógépem már 8 éves, eddig még sosem volt vele gond. Azonban egyik este lefekvés előtt elindítottam egy játék patchelését, (Cod warzone) ami ha jól tudom először megtisztítja a régi fájlokat, és újakra cseréli. Ez azonban 60 gb körüli, így úgy voltam vele, hogy lefekszem, ez meg hagy menjen. Az éjszaka közepén felébredtem, zavart a fény, de gondoltam már csak csak végzett ennyi idő alatt, így kinyomtam a gépet.


Probléma:


Másnap kapcsolnám be a gépet és a következőt tapasztaltam:

- A ventillátorok elkezdenek pörögni

- A számítógépen elkezdenek világítani az előlapi ledek (máshol nincs is)

Tehát eddig minden a szokásos módon zajlik, de aztán hirtelen le is áll a gép. Ez az egész folyamat nagyjából 3 másodpercet vesz igénybe.

Ezután a gép újra és újra próbál elindulni, ugyan ezek a lépések játszódnak le. (Kb. 10 mp-enként próbálkozik)


Amiket már próbáltam:


Neten keresgélve olyan ötleteket kaptam, hogy cseréljem meg a két ramomat, illetve húzgáljak ki mindent belül és vissza. Ezeknek eleget is tettem, vidikártya, táp illetve minden kábel ki-be, szépen ki is portalanítottam mindent, nem segített. Aztán kipróbáltam, hogy ha kiveszem a videókártyát úgy elindul a gép. Majd utána hogy leellenőrizzem, hogy tényleg csak az miatt nem indul-e el, kikapcsoltam a gépet és visszatettem a videókártyát, és szintén elindult a gép. Ezáltal szerintem a videókártya nem lehet bűnös. Másnap azonban próbálnám szintén bekapcsolni a gépet, ugyan azokat a jelenségeket produkálja, amiket előző nap, nem indul.


Próba 2:

Nagyjából minden perifériám fényt bocsát ki magából, így megpróbáltam úgy indítani a gépet, hogy ezeket lehúztam előtte. Láss csodát elindult a masina. Mondom szuper, ezek szerint a táp az ami 8 év szolgálat után feladta a harcot, ami érthető is lenne. Viszont sajnos mindig van egy de, mivel másnap szintén nem indult a gép, hiába húztam le róla mindent.


Próba 3:

Rendeltem az interneten egy lehelletnyit erősebb tápot, (valami noname 500wattos volt, és egy corsair vs 550 lett) hátha ez megoldja a gondom. Nem értek a gépekhez így mire áthúzgáltam a vezetékeket későre járt, szóval csak annyit próbáltam meg, hogy elindul e. Elindult a gép. Örültem mint majom a farkának, így másnap még pasztát is vettem, a proci is érezze a törődést. Összeraktam mindent, szuperül ment a gép. Összesen egy estét. Ma reggel (1 nappal a tápcsere után) kapcsolnám be a gépet és megint ugyan azt produkálja, mint amivel kezdtem az írásomat.


Eléggé tanácstalan vagyok, hogy mégis merre keressem a hibát. Tudom, az lenne a legcélszerűbb, ha bevinném egy számítógép szerelőhöz és ezt is fogom tenni! Viszont vasárnap van, a munkaidőm pedig eléggé kötött, és még bízok benne, hátha csak valami kisebb hiba.

Ezért is írtam ide, esetleg lehet, hogy összefüggésben van a játék patchelés és a gép elromlás? Hogy nem fejezte be én pedig lenyomtam a gépet? Illetve irkáltak valami BIOS hibáról is, viszont én ahhoz egyáltalán nem értek. Annyit viszont tudok, hogy egyik hardver sem melegszik túl.


Specs:

Intel i5 4690s 3.2Ghz

Nvidia geforce gtx 750 ti

2 x 4gb hyperx 800 mhz ddr3

Asustek Z97-a alaplap


A válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot!



2021. ápr. 11. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg az alaplapot, nincs-e rajta felpúposodott kondi. Ugyan ezt a videókártyával, bár ahhoz valószínűleg le kell szedni a burkolatát. Ha van IGP, járasd azzal pár napig, ha akkor nem kezdi el, a videókártya a gond. Az szokott gyakran elpukkanni és a kondenzátor hibánál produkálja azt, hogy hol jó hol nem.
2021. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

alaplap haldokolhat, hogy magatol e vagy regi tap miatt es most az uj se biztos hogy jot teszneki, de ha mar hibas ez van

lecserelni nem feltetlen nagy koltseg meg aztan ezt is megtudod oldani ha eddigieket


lehuzaskor gephazos kabeleket is lehuztad? Lehet azokkal is valami, ha valami aprosaggal van gond azt nehezebb megtalalni


lapon is nehez azt amugy is szervizre kell biznod ha latsz benne remenyt es megeri szerinted... inkabb ha tenyleg az hibas (csak ez magadtol hogy fogod megtudni? ingyen meg biztos nem vizsgaljak be) akkor hibaskent is eladhatod, olyannak aki meg javitsa majd


tapokat erdemes lehet megnezetni es szinten eladni oket es valami normalisat venni, legalabb valamikor


[link]


fogyasztas szempontjabol ha ezen nem valtoztatsz akkor boven 400 asok kozul is valogathatsz, sot attol fuggoen kapni e epp extras megeroseket (sok tapcsati, hosszu kabelek, minosegi gyartas) akkor alatta is 350 korulieket

2021. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!