Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől van az hogy miután az...

Mitől van az hogy miután az asztali számítógépem bekapcsolom a tápegységében lévő ventilátor kb. egy percig különös berregő hangot ad?

Figyelt kérdés
Ez egy asztali számítógép melyet én raktam össze még 2013-ban. Gondolok ilyenekre hogy esetleg poros a tápegysége vagy egy vezeték hozzáér a ventilátorhoz meg hasonlókra. A tápegység márkáját nem tudom de azt a gépházzal együtt vettem.

2021. ápr. 21. 12:57
 1/4 hypno ***** válasza:
100%
Vélhetően megkopott a táp ventilátorának csapágyazása.
2021. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges bármi, szóval elsődlegesen érdemes lehet átnézni, szétszerelni teljesen, kifújatni belőle a lassan évtizedes port, koszt. Garancia gondolom már nincs.

Arra figyelj, hogy próbáld minél jobban lemerítenu a kondikat. Azaz tápkábel kihúz, és még egy 20-30 mp-ig tartsd benyomva a bekapcsológombot. Egy kicsit még meg szokta indítani a ventilátorokat ilyenkor. Utána szedd szét csak, és még így is vigyázz! Ne matass kézzel benne. Főleg a nagy szuperkondi környékén ne nyúlkálj!


De valószínűbb, hogy a ventilátor csapágya elhasználódott. Ezt csak cserével lehet javítani. Általában vagy forrasztva vannak, vagy szokatlan kis aljzatot használnak (pl mint vga-kon). Csak ritkán van benne a normál csatlakozó. Így jön, hogy vágni kell, szépen összevezetni a megfelelő kábeleket. Meg meg kell nézni, hogy mi van benne, és azonos technológiájút kell választani... de általában egyszerű 120mm 2 vezetékes DC 12V ventik, pont amilyenek a ház ventilátorok is. 1500-2000 ft környékén lehet kapni őket.


És hát az se utolsó gondolat, hogy cseréld a tápot. A házzal együtt kapható tápok nem a minőségükről híresek. Sőt, egyenesen híhedtek, tiltólistások.

2021. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hypno ***** válasza:
Jellemzően mire a táp ventilátora készül megpusztulni, addigra az elektrolit kondenzátorok is kiszáradnak és érdemes átnézetni őket.
2021. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A legegyszerűbben úgy derítheted ki ha te magad nézed meg. Szemmel láthatóan van-e bármi jele hogy hozzáér valami,akármi.
2021. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!