Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az hogy lehet, hogy a Windows...

Az hogy lehet, hogy a Windows 7 egy ilyen gyenge gépen kivállóan fut?

Figyelt kérdés

Tegnap feltelepítettem a Windows 7 ultimate 32bit-es rendszert egy naygon régi gépre(intel centrino u2400 1.06ghz, 1gb ram), és nagyon szépen fut. Igaz, amikor elindítok egy programot, kell várni 5mp-et, de szépen fut minden program(chrome, office, stb), és még kisebb játékokat is visz(gta3, half life1).

Megnéztem a feladatkezelőben, 421mb RAM-ot, és 0% CPU-t használ. Amikor netezek, 792mb RAM-ot, és 34% CPU-t használ. Akkor most mégsem gyenge?


2021. ápr. 23. 11:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

nagyon**

De lehet, hogy megpróbálkozok egy Windows 8.1-gyel, mert annak is hasonló az igénye.

2021. ápr. 23. 11:20
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont a 32 bites Windows 7 minimum igénye. A lassulások 90%-a az alkalmazások miatt van, mert olyan alkalmazást telepítenek ami modern gépre lett tervezve. Korabeli alkamazásokkal gond nélkül menni fog.
2021. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk megnézném az adatokat, amikor van 5 megnyitott Chrome füled, amiből az egyik a Facebook... ;)

Az, hogy mi gyenge, az borzasztóan relatív dolog. Nekem például otthon van két, szerverfeladatokat ellátó Raspberrym, abból az egyik egy Zero W, aminek 1 GHz-es (természetesen egymagos) procija van, és 512 MB memóriája. De fut rajta webszerver, SSH szerver, MySQL, meg pár saját C-, illetve Perl-program. A memóriafoglalása 200 MB alatt van, a proci átlagos kihasználtsága pedig 10% alatt.

A meteorológiai állomásomat egy 16 MHz-es Arduino hajtja meg, amiben 2 kB (nem elírás, kilobájt...) RAM van. És kis hardveres kiegészítéssel (ethernet shield) szerverként is működik.

Attól, mert valami már a tipikus célokra, szokványos/divatos használati módokon már kevés lenne, attól az a hardver még a megfelelő rendszerrel, a megfelelő célra, és a megfelelő szoftverekkel kitűnően használható lenne. A Win7 pedig alapjáraton (mai szemmel nézve legalábbis) nem egy erőforrászabáló monstrum.

Én egy Dell Inspiron Minibe leheltem új életet nemrég. Lubuntu Linux, Seamonkey böngésző, Abiword, Gnumeric, és érzésre nem rosszabb, mint a munkahelyemen azok az 5 éves HP ProDesk masinák Win10-zel.

Egyébként a rendszer sebességén nagyon sokat tud dobni egy gyorsabb háttértár. Főleg, ha Windowsról van szó.

2021. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

7200rpm-es 320GB-os Hitachi HDD van benne, és egy 128GB-os Apacer SSD. Most megnéztem, a chrome-ban megnyitottam a youtube-ot, a favebookot, a messengert, és az imstagrammot, a RAM és a CPU felment maxra. De szerencsére ezeket nem használom egyszerre, amúgy is Youtube-on csak 480p-n tudnak menni a videók akadás nélkül.

Programnál pedig egyszerre az Office-t, és a Half life 1-gyet bírja futtatni akadás nélkül.


Szerintetek a Windows 8 is ilyen jól menne rajta? Mert ugyanaz a gépigénye.

2021. ápr. 23. 12:48
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Megpróbálhatod úgy, hogy frissíted a 7-et, aztán ha nem tetszik, 30 napig vissza tudod állítani a 7-et újratelepítés nélkül (addig dupla helyet fog foglalni a háttértáron).
2021. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy egy ssd is van a gépben nem tudom mit vagy úgy oda meg vissza az egésztől, hidd el nagyon sokat dob a sebességen még egy ilyen régi kacaton is, az meg hogy Hl-1 meg gta 3 megy rajta ? ez mi itt kérem szépen ? ezred forduló előtti megy picit utáni címekkel példálózunk ? amire le írtad azokra bőven használható, win8-al meg ne kisértsd a sorsot lehet hogy ugyan úgy szépen menne az is (mikor semmi nem fut a háttérben) de szerintem 100X rosszabb mint a win7.
2021. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
#6 de a Win 8 még támogatott, jönnek hozzá frissítések. A 7-hez már egy éve nem jönnek. Ha netre köti, mápedig a leírás alapján netre kötötte, jobb egy támogatott OS.
2021. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hypno ***** válasza:
100%
Nem akarok beledumálni a dolgodba mert nem vagyunk egyformák, de nálam a win 8 nagyon nem vált be.
2021. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát amúgy most láttam, hogy a Win10 le van töltve a Windows mappába. Pedig én nem emlékszek, hogy letöltöttem volna...

Na mindegy, csinálok, rá egy 20GBos particiót, arra feldobom a windows 8-at, ha pedig ez is ugyanolyan jól megy, akkor megnézem a win10-et.

2021. ápr. 23. 13:48
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A Win10 álló helyzetben megeszik 1 GB RAM-ot, a programoknak nem fog maradni semmi.
2021. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!