Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az hogy lehet, hogy a Windows...

Az hogy lehet, hogy a Windows 7 egy ilyen gyenge gépen kivállóan fut?

Figyelt kérdés

Tegnap feltelepítettem a Windows 7 ultimate 32bit-es rendszert egy naygon régi gépre(intel centrino u2400 1.06ghz, 1gb ram), és nagyon szépen fut. Igaz, amikor elindítok egy programot, kell várni 5mp-et, de szépen fut minden program(chrome, office, stb), és még kisebb játékokat is visz(gta3, half life1).

Megnéztem a feladatkezelőben, 421mb RAM-ot, és 0% CPU-t használ. Amikor netezek, 792mb RAM-ot, és 34% CPU-t használ. Akkor most mégsem gyenge?


2021. ápr. 23. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A 8.1 tök jó, csak meg kell szokni. Nincs azzal semmi baj.
2021. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok

kb 1 órája feltettem a Windows 8.1-et, hát...

Kicsit lassú, de megy. Most is arról írok. Gondolkoztam, hogy nlite-tal csinálok egy lite windows 10-et, hátha azzal is menne.

67%-os proci használatot, és 596mb ram-ot eszik alapjáraton, ha nincs semmi megnyitva. A chromeval a cpu 97%-on, a ram 812mb-on van.

2021. ápr. 24. 22:14
 13/16 anonim ***** válasza:
Más a 7 és a 8.1 igénye. Lite win10, az milyen?
2021. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Teljesen kigyomoltam a Win10-et a felesleges szolgáltatásoktól, és egyéb cuccoktól(nyomtatás, bluetooth, defender,stb), és úgy tettem fel. Maga a rendszer eldöcög, de pld amikor belépek a gépházba, kb 10mp-ig gondolkozik, de sajnos a netre nem tudok vele felmenni, mert mikor megnyitom az Edge-t, kékhalált kap, és processor error-t ír. Mindegy is, A Windows 7 megy rajta a legjobban, vissza is teszem, mert hiába mennek rajta az új rendszerek is, ha nem marad ram a programoknak.

A lite win10 alap helyzetben 97% processzort, és 81% RAM-ot használt, amikor megnyitottam a microsoft store-t, felment mindkettő 100%-ra.

2021. ápr. 25. 16:20
 15/16 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen típusú laptopról van szó ? gondolom a centrinobol hogy ddr2-es esetleg egy memória bővítést meg ejthetsz persze ha támogatja a gép is.
2021. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Asztali gép. Viszont már kb 7 éve nem volt szétszedve, nem is foglalkoztam vele, van rendes gépem is, ezt csak unalomból elővettem, majd lepaszolom valakinek, alap dolgokra még elmegy.
2021. ápr. 25. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!