Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van még megoldás SSD vásárlásá...

Katoonene kérdése:

Van még megoldás SSD vásárlásán kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítséget kértek tőlem, de sajna én se vagyok hozzáértő, így hozzátok fordulnék. Adott egy Lenovo 81HN, I3 6006U, 4 GB RAM, a hozzá adott winchester típusa a rendszerinfók alapján st1000lm035-1rk172.


A gép 3 éves, adatokból láthatóan sose volt gyors, de csak Office, Youtube van rajta használva, illetve az elmúlt 1 évben a Kréta meg egyéb iskolai anyagokra. Ezekre megfelelt idáig.


Most újabban folyamatosan belassul, rendszeradatok szerint nagyon sokszor (főleg indításkor) 100%-on pörög a lemez, illetve ha 2-3 chrome oldal meg van nyitva, leterheli. Egy word dokumentum megnyitása is megizzasztja.


Amit eddig csináltam (és nagyjából negyedére-harmadára csökkent a belassulások száma, de attól bosszant, mert tudom hogy nem ilyennek kéne lennie):Malwarebytes mélységi ellenőrzés, talált 6 dolgot, ebből egy nem kmspico volt, letöröltem 3 bővítményt a google chrome-ba. AV Totalt lefuttattam, semmi.


A RAM egyébként 60-70% fut, processzor 30-40%.


A család ha nem muszáj, nem szerete bele SSD-t venni/szereltetni, és őszinteséget megmondva én se tartom indokoltnak ezekre a feladatokra.


Köszi ha van valami tipp



2021. ápr. 24. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 120 gigás ssd kb 5 ezer ft még használtan is lehet venni elég megbízhatóan hardveraprón.

Újra telepítést próbáltad már?

Illetve Kmspico volt rajta, akkor gondolom nem eredeti windows.

Én raknék a gépre egy win7et, hdsentinellel ellenőrizném a hdd állapotát.

2021. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
+4 GB RAM is sokat dobna rajra, sajnos a böngészők nagyon meghíztak az utóbbi években. De a legjobban az SSD. A kettő együtt kb 15 ezer Ft beruházás és jobb lesz mint újkorában. Én egy 12 éves lapost újítottam be így és száguld.
2021. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Kifogyott az autómból a benzin.

Van még megoldás benzin vásárlásán kívül? 😕

2021. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

+4GB RAM ÉS SSD is kell!!


Ramból valószínűleg egy egyszerű 4 gigás használt, hardverapróról, jó értékelésű eladótól.

SSD-ből valószínűleg nincs rajta se m.2, se msata, de érdemes utánanézni. Ha nincs, akkor két lehetőség van. A HDD helyére megy az SSD. B, ah ODD helyére egy beépítőkeretben megy az SSD.

2021. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3. Vodka 😃


Azért lenne jó az ssd, mert ezekben a hdd gyakran még csak nem is 7200-as fordulatú, hanem csak 5400-as. Piszok lassú.


Első körben egy ssd-vel járnál a legjobban, aztán mehet bele még 4 giga ram kövi lépésnek.

2021. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
20%
Újratelepítés néha szárnyakad ad :)
2021. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
W10-nél? Nem.
2021. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat. Végül is 3 év után rámegy 10-20 Ezer Forint, nem a világ.


Viszont ez esetben felháborítónak tartom, hogy hasonló gépeket árulnak 200.000-ért, ahol ugyanígy gond lesz majd a 4GB Rammal, és a HDD meghajtóval, mert a Chrome és Windows 10 lezabálja az erőforrásokat. Gondolom mindig jelzik, hogy Windowsra nem alkalmas.

2021. ápr. 24. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Elég átveréses dolog ez. Nem értem miért nem raknak bele legalább egy 128-as SSD-t meg forrasztanak rá (mert ugye már forrasztva van ez is... 🤦‍♂️) 8gb ram-ot. Hatóságilag betiltanám az ilyeneket. Sőt, a procit és a ramot, és még a bios és super io-t is kötelezően cserélhető alkatrésznek tennék.


Olyan hülyeségeken spórolnak sajnos már... ez mind arra jó csak, hogy ha egy valami elromlik, akkor kuka legyen az egész 😕 nem tudsz cserélni. Csak leforrasztással. De az meg sok pénz, gazdasági totálkár általában.

2021. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!