Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Katódsugárcsöves monitornál...

KmsRys kérdése:

Katódsugárcsöves monitornál mi okozhat ilyen problémát? Kontakt hiba lehet?

Figyelt kérdés

LG Flatron F720B a monitor típusa. A lényeg, hogy néha elmegy a kép, ezt azzal lehet orvosolni, hogy rá kell ütni egy jó nagyot a tetejére.


Ezt a monitort 2 éve kaptam, akkor mondták is, hogy ezt csinálja, és hogy mivel lehet "helyrehozni" a problémát. Eddig el volt rakva a monitor, de most elővettem, eléggé poros, pókhálós, úgyhogy mielőtt bekapcsolom, szétszedem, és kitisztítom a belsejét is. Ha már úgyis szétszedem, akkor egyúttal szeretném helyrehozni ezt a hibáját is, ha tudom.



2021. ápr. 27. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Valahol belül van egy rejtett kontakthiba a panelen.
2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Kiszáradt a forrasztás valahol
2021. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
65%
Ilyet már a szeméttelepen is találsz, mindenki csak megszabadulni akar tőle. Nem éri meg a kínlódást.
2021. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló problémám. Bármilyen meglepő, fűtőszál hiba volt. A képcső lassan, és biztosan tönkre is ment...
2021. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemrég 4-et vittem ki a hulladékudvarba. Mindegyik jó volt, de egy fél szobát elfoglaltak. Lejárt az idejük.
2021. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
Nekem is van egy Belinea, hibátlan, tökéletes kép van rajta. A takarmány tároló polcán van, több mint 10 éve használaton kívül, a por vastagon rajta. A közelmúltban kíváncsiságból bedugtam konnektorba és még mutatta a nincs kapcsolat logót. :D
2021. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos be se lehet kapcsolni. Hiába dugom be a konnektorba, mindössze annyi történik, hogy kattan benne a relé (gondolom, hogy az, mert ugye szétszedtem, és láttam, hogy van benne egy relé). A LED se világít rajta. És itt a püfölés sem segített. Gondolom, ha a LED se világít, akkor a tápnál lehet valami. Csak a kérdés az, hogy mi? Igazából csak úgy a feeling kedvéért akartam volna használni, nem azért, mert szükségem lenne rá, de most ez eléggé elszomorított, hogy tegnap feleslegesen cipeltem hosszú métereken át, úgy, hogy még ma is érzem az izomlázat...


Azért ha valakinek van még ötlete, hogy miért nem jó, az ossza meg velem az ötletét.


Égett alkatrész, púpos kondenzátor, egyéb szemmel látható hiba nincs.

2021. ápr. 27. 15:30
 8/10 A kérdező kommentje:

5# ami az egyik embernek szemét, a másiknak érték :(


Én sose dobok ki semmit, ami működik, még ami nem is kell, azt is használom néha, ha csak úgy szórakozásból is.

2021. ápr. 27. 15:33
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

#8: Ezzel én is így vagyok, de nem ennyire betegesen. Belátom, ha valami tényleg szemét. De te úgy látszik már már betegesen ragaszkodsz egy szeméthez, mint az a sok lelkibeteg gyűjtögető, akiknek még a gyors kaják dobozai is valamelyik sarokban hevernek 10 évre visszamenőleg.

Összefoglalom neked: egy ötszáz forintot se érő kacatot akarsz javítani, nulla elektronikai alapismerettel, remélve hogy a fórumozók között lesz egy elvetült mérnök, aki kapcsolási rajz, típus, stb. ismerete nélkül majd távirányít téged. Hát ennek rohadt kicsi az esélye.

Persze viheted szervízbe, ha egyáltalán találsz még olyat aki elvállalja. És ha egyáltalán ő talál alkatrészt is hozzá, meg is javítja neked cirka 20 db CRT és 2 db jó állapotú TFT árából. :D

2021. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:)
2021. ápr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!