Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell egész pontosan...

Hogy kell egész pontosan RAM-ot tuningolni?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy új összeállítást ezzel a memóriával:

[link]


A kérdés csak az lenne, hogy tuningoláskor mennyire kell a feszültségre odafigyelni? 2 videót láttam ezzel kapcsolatban, az egyiknél a csávó beállította kézzel az órajelet, meg a feszültséget is, a másikban pedig csak az órajelet. Erre mennyire kell odafigyelni, valóban át kell állítani a feszültséget, vagy nem kell vele foglalakozni? Nem volt még sosem ilyen tuningolós fajta ramom. Egyébként azt tervezem az eddigi tapasztalatok alapján, hogy 3600 mhz-re állítom majd be, ez így rendben van? A válaszokat előre is köszönöm!


2021. ápr. 28. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem látok ré esélyt, hogy bírni fogja CL16-ban a 3600 mhz-et. Feszültséget felfelé én nagyon nem szeretek állítani, szóval lehet a késleltetésen növelnék inkább.
2021. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Szóval CL17-re biztonságosabb felrakni.
2021. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy programmal kiolvastatod a ramok chipjeit. Valszeg samsung b-die chipek vannak ezekben a ramokba. Aztán leszeded a dramcalculatort ott megadod hány ramod van, milyen alaplap, milyen órajelre akarod állítani stb. Egy csávó 2 crucial ballistix 3200mhz Cl 16 ramot tuningolt 3800mhz cl14 re. Ez a kalkulator csak ryzen procikkal működik.


https://youtu,be/dIuIvofUdF8


Ui a (youtu,be) a vesszőt cseréld ki .-ra

2021. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, az a gond, hogy még nem ez a rendszer üzemel, és intel procit választottam hozzá. És ha csak 3200-ra állítanám be úgy, hogy nem bántom se a feszültséget, se az időzítést?
2021. ápr. 28. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Alap feszültség 1.2v ami nem elég a 3200hoz. Legjobb az xmp oc mode az beállít ehhez a ramhoz 1.35v-ot 3200mhz cl16-ra de csak akkor ha az alaplapod támogatja ezt. Egy olcsóbb alaplap nem tud 32gb memóriát 3200on hajtani de 16 ot igen. Gondolom ha 32gb ramot veszel az alaplap se a szemétből van szoval ilyen gondod nem lesz.
2021. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem spórolok az alaplapon, egy msi z490-a pro t választottam hozzá. És láttam is, hogy az egyik videóban engedélyezték ezeket az xmp profilokat amit te is írtál. Szóval akkor így ha ezt engedélyezem, és beállítom az órajelet 3200-ra, a feszültséget beállítja magától, ha nem, akkor beállítom 1.35v-ra, úgy rendben lesz minden?
2021. ápr. 29. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Az xmp profil magától megadja a feszültséget is ami 1.35V. Egyébként az xmp is ram tuningolás. A tuningoláshoz szükséges beállításokat a ramok gyárilag tartalmazzák. Manuális tuningolással pedig valamivel több irás/olvasás sebességet és gyorsabb válaszidőt lehet elérni.
2021. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. ápr. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!