Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a laptop megfelel az...

Ez a laptop megfelel az alábbi igényeknek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzet: Intel Pentium N3710 1.6Ghz (1800 benchmark), 4GB RAM + integrált videókártya, 128GB SSD a mostani laptopom.


Az igények:

- Office365 mekkenés nélkül fusson rajta (Teams és PowerPoint elbírja egymást, jelenleg fél-egy perc míg meg bírom osztani a képernyőt)

- YouTube ne akadjon, 720p50 videóknál ne szaggasson

- böngészés zökkenőmentes legyen (a CPU-t 100%-ra, RAM-ot 85%-ra dobja akkor is, ha egy oldallal böngészek)

- enyhébb grafikai munkákat bírjon (ezzel a mostan is megbírkózik, GIMP2-t használok)


A következő laptopot tervezem megvenni: AMD Ryzen 5 3500U (2,10-3,70GHz) (7149 benchmark), 8GB DDR4 2400MHz, M.2 PCIe SSD 512GB, AMD Radeon Vega 8


A számokból nézve így is nagyságrendekben mérhető lesz a változás, viszont olyanok véleményét is szeretném hallani/olvasni, akik értenek hozzá. Szóval a kérdés: a tervezett laptop meg fog felelni az igényeknek, bírni fogja ezeket a munkafolyamatokat, amiknél a mostani laptopom már-már megszakad?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. máj. 1. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyságrendekkel jobb mint a mostani :)
2021. máj. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezekről a Pentium N-es procikról leszokhatnának már a gyártók, kb. semmire sem jók, a közel 10 éves G2-es Ivy Bridge-ek állva hagyják őket, viszont árban nincs olyan nagy differencia.

Az új géped megfelel az igényeidnek.

2021. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, pont ezt akartam írni!

Vettem én is nem rég egy N-nes procis laptopot, de utána gyorsan MEG IS SZABADULTAM TŐLE akkora nagy pénzkidobás hulladék volt!! 🤮🤮

Még a YouTube is akadt rajta, pedig 3 Windows verziót is felraktam rá persze nem egyszerre a hülyébbek kedvéért írom: a Windows 7et, a 8.1et, meg a 10et! De ugyanaz volt mindegyiken! Akadt mint a szar! 🤮🤮 A többi dologról meg amit akartam csinálni még rajta ne is beszéljünk!! A 10 éves p6300as procis Packard bell TK 85 is egy álom volt ehhez a szarhoz képest!!


BÜNTETNI KÉNE!! aki ilyen szarokat gyárt!! Nem is szabadna ilyen hulladékokat gyártani a FÖLD érdekében se!!😤😖

2021. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Sokan belefutnak az N-es Pentiumokba, megveszik őket, és nem hiszik el, hogy ilyen szarok. Pedig de, tényleg ilyen szarok.

Mondjuk az áruk árulkodó lehet, sok helyen 90-90 ezerért már lehet kapni ilyen gépeket.

2021. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valóban, vakon vettem ezt a gépet egyetemre, lévén, hogy olcsó volt és csak jegyzetelésre kellett, de azóta sokféleképp alakult mindannyiónk élete... Mocsokság, hogy ezekkel a régi pentium procikkal dicsekednek :D
2021. máj. 1. 16:42
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentelőnek, annó a Packard Bell TK85 is 90 ezerért vettem!

És semmi nem akadt rajta a játékon kívül!

Még videókat is konvertáltam vele nem egyszer! Megpróbáltam ezzel az N-nes szarral is, de nem is számolt nagyon az idő visszafelé! Egy fényév lett volna talán amire végez..😂🤣 vicces de inkább sírni kéne ezen..

Majd 10 év elteltével is használhatóbb volt a tk85 mint az N fos!

Sajnáltam is amikor megváltam a TK85től, soha nem gondoltam volna hogy vissza fogom sírni!

Pedig nem tudom hány tesztet megnéztem! Az Userbenchmark is nagy hazugság, jóval erősebbnek mutatta a p6300 procinál!! Abba többet nem nagyon bízok..🤔🤔

Jó sokat buktam rajta, csak filmezésre akartam, de még azt se vitte normálisan 😂😂

Jó sokat buktam rajta a fene egye meg őket!!🖕

2021. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy mostmár úgy csinálom hogy ha veszek valami technikát, hogy két hétig nyúzni kell ahogy megjön! És ha nem viszi, akad vagy bármi szar van vele, na akkor két héten belül vissza kell küldeni a picsàba!! Azt hiszem hogy nagyon meg sem kell indokolni ez időn belül..👍

Engem többet nem szopatnak meg az biztos!! 🖕

2021. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ennek vinnie kell a home office-t, de azért modernebb az ajánlott... mi a kereted,mennyiért adják ezt?
2021. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!