Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a laptop megfelel az...

Ez a laptop megfelel az alábbi igényeknek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzet: Intel Pentium N3710 1.6Ghz (1800 benchmark), 4GB RAM + integrált videókártya, 128GB SSD a mostani laptopom.


Az igények:

- Office365 mekkenés nélkül fusson rajta (Teams és PowerPoint elbírja egymást, jelenleg fél-egy perc míg meg bírom osztani a képernyőt)

- YouTube ne akadjon, 720p50 videóknál ne szaggasson

- böngészés zökkenőmentes legyen (a CPU-t 100%-ra, RAM-ot 85%-ra dobja akkor is, ha egy oldallal böngészek)

- enyhébb grafikai munkákat bírjon (ezzel a mostan is megbírkózik, GIMP2-t használok)


A következő laptopot tervezem megvenni: AMD Ryzen 5 3500U (2,10-3,70GHz) (7149 benchmark), 8GB DDR4 2400MHz, M.2 PCIe SSD 512GB, AMD Radeon Vega 8


A számokból nézve így is nagyságrendekben mérhető lesz a változás, viszont olyanok véleményét is szeretném hallani/olvasni, akik értenek hozzá. Szóval a kérdés: a tervezett laptop meg fog felelni az igényeknek, bírni fogja ezeket a munkafolyamatokat, amiknél a mostani laptopom már-már megszakad?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. máj. 1. 11:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

539€ vagy 194 000Ft, de rákérdezek az eladónál nincs-e/nem lesz-e nekik Windows nélkül olcsóbban. Amiket találtam, azoknak nem ilyen jó az ár/érték arányuk. A 9-es trükkjét fogom alkalmazni, első héten mindent kipróbálok, amit csinálhatok rajta, és aszerint 14 napon belül visszaküldöm. (Amúgy ez csak online rendeléseknél igaz, ha jól tudom.)


Mit értesz modernebb alatt?


Időközben néztem videókat, hogy bírja a processzor a terhelést játékoknál, hát kellemesen viszi őket 30 fps-en, a mostani az még Skyrim V-n is 20-at produkál maximum egy jobb pillanatában.

2021. máj. 2. 11:40
 12/17 anonim ***** válasza:

Helyes!

Én már mindent online rendelek csak egy ideje!

Így könnyű visszaküldeni ha szar!

Az a 2-3 ezer forint postaköltség megér annyit, legalább nem szivok tovább utána!! 👍

2021. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Újabb konstrukció, hatékonyabb működés (alacsonyabb fogyasztás, nagyobb teljesítmény), hála a jobb gyártástechnológiának elsősorban.
2021. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Még két alternatíva akad, ami a keret határait feszegetik:


Első:


Intel Core i3-1005G1 (1,20-3,40GHz) (bench: 5244)

8GB DDR4 2666MHz

M.2 PCIe SSD 512GB

AMD Radeon 620 2GB GDDR5


Második:


Intel Core i5-1135G7 (2,40-4,20GHz) (bench: 10077)

8GB DDR4 3200MHz

M.2 PCIe SSD 256GB

Intel Iris Xe Graphics


Nem tudom, hogy az önálló grafikus kártya mennyire szabadítja fel a processzort... illetve Intel-AMD mennyire tud jól együttműködni.

2021. máj. 5. 09:51
 15/17 anonim ***** válasza:

Második már szuper.



Amúgy nincs semmilyen kompatibilitási előny-hátrány a különböző márkájú processzor-dgpu párosítésok között.


Dedikált gpu-t én kerülném. Ha nem használod ki, akkor csak feleslegesen fogyaszt, melegszik, és lehetséges hibaforrást is magában rejt. Jobban jársz az integrálttal. Dedikált gpu kb 1650 szintjétől éri meg. Azzal már lehet játszani, és a grafika erősebb programokat ia ki lehet használni.


Gimp nem tudom hogyan működik, hogyan használja az erőforrásokat, de pl photosop legfőképl egy erős processzormagot igényel. Gpu nem igazán érdekli, és többszálúsítani se nagyon tud.

2021. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a visszajelzést. Igen, a GPU-nál én is attól félek, hogy egy napi 6-8 óra word-höz nem fog kelleni, és fölöslegesen fogja fűteni a gépet, a ventillátor meg pörögni fog. GIMP2 az kevésbé igényes, mostani gépem is elviszi, és kellemes benne a képszerkesztés, úgyhogy azzal kapcsolatban nincsenek aggályaim :D
2021. máj. 6. 21:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne félj nem fog jobban merülni, mert amíg nincs komolyabb grafikus teljesítmény, az erősebb videokártya ki van kapcsolva a gépben! Úgyhogy semmit nem fogyaszt..
2021. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!