Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnádok segíteni melyik a...

Tudnádok segíteni melyik a jobb? A gamer PC vagy a gamer laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, jelenleg lefoglaltam előre egy Lenovo Legion 5 gamer laptopot, és tudom sokan mondják hogy az előre épített PC-k rosszak. Tudom, sajátot építeni jobb, de sajnos én nem fogok, és nem szeretnék úgy sem PC-t hogy én választom ki a részeket, nem fogom részletezni miért.

Nos, a Lenovotól néztem egy előre összerakott gépet, a Lenovo Legion T5

-öt, de nem tudom meg-e érné, hogy jó-e lenne egyáltalán mivel sokan utálják az előre építetteket és soha nem ajánlanák.

Nos, ebben a verzióban van egy Intel Core i5-10400F 512GB SSD-vel és 1TB HDD-vel, egy GTX 1660 Super-el, 16GB rammal és Windows 10-el előre telepítve kb. 305k forintért. A laptopért 380k-t fizetnék ha megjön pár hét múlva, és hát ha a 305k forinthoz hozzáadnám a monitort és billentyűzetet mindenféleképpen olcsóbban jönnék ki szerintem.

A laptopban egy RTX 2060-as van, melynek persze az ereje egy GTX 1660-al, vagy picit az alatt egyenlő.

Mit gondoltok, a PC jobban megérné számomra? Kérlek, ne hülyeségeket írjatok! Köszi.



2021. máj. 1. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
LapTop: ha számít a mobilitása, nem csak egy fix helyen használnád, hanem az ebédlőben, ágyban fekve, vonaton, rokonnál stb. Minden egyéb esetben asztali PC, mert alapvetően ugyanolyan áron sokkal jobbat kapsz, ráadásul később is gond nélkül tudod fejleszteni.
2021. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A laptopos RTX 2060 mindig sokkal gyengébben fog teljesíteni, mint az asztali gépbe szánt verzió (főleg a hűtés miatt), tehát valószínű, hogy az asztali PC-n jobban fognak futni a játékok a papíron "gyengébb" videókártya ellenére.

Egyébként most egészen megérik ezek az előre összerakott PC-k, mert nem emelkedett annyival az áruk, mint amennyivel a benne lévő alkatrészeké (pl. most csak egy 1660 Super magában kerül 200 ezerbe).

2021. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp PC, mert az fejleszthető, meg ugyan azért az árért nagyobb teljesítményt kapsz, meg persze (ha jól rakod össze) nem lesz gond a hővel se, a laptop hajlamos játékok alatt felforrósodni, ami miatt visszavesz, így hosszabb játék után nekiáll droppolni.
2021. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha számít a mobilitás, akkor mindenképpen laptop, nekem egyetem alatt volt Legion laptopom, de saját albi és fix hely a gépnek után egyből váltottam PC-re vissza. Szerintem a 2060 laptop nem hozza a 1660 super szintjét illetve melegszik komolyabb teljesítményt igénylő játékok alatt.
2021. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!