Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységgel lenne a probléma?

Tápegységgel lenne a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bocsi ha hülyeséget irok, de sajnos nem értek a számítógépekhez. Lenne egy asztali pc-m, amely tokeletesen működött, majd egyik napról a másikra magától leállt napi többször. Csak úgy tudtam ujra beindítani, hogy meg kellett mozgassam a tápkábelt. Viszont, most ha akarmikor bekapcsolom a gépet, szepen beindul, majd kb fel óra után elkezd szercsegő hangot adni valami benne es leáll a gép magától. Viszont a HDD es a tápegység is felforrósodik, és akkor jön a kikapcsolás. Először HDD problémára fondoltam, igy kicseréltem benne, de a masik is ugyanígy reagál. Most a tápegységre gondolok, vagy létezik hogy a tápkábelem nem lenne jó hozzá? Az egy regebbi gépből való. Sajnos hulye vagyok a gépekhez, igy fogalmam sincs mi okozhatja a gondot, mit kellene benne cserélni, de mar idegesít hogy semmit nem tudok csinalni vele mert amint tulmelegszik indul is újra, de be mar akkor nem kapcsol, csak ha lehűlt a gép. Szellőzésével nincs gond, nincs meleg hely közelében sem. Vagy ventilátor hiba? De az is megy ugyanugy mint eddig, és szépen csendesen dolgozik a gép, csak mikor mar forro akkor jon ez a szercsegő nyekergő hang.

2021. máj. 5. 06:44
 1/4 anonim válasza:

Először is köss ki minden olyan kábelt, ami a géphez csatlakozik a tápegységgel. Ezután egy csavarhúzó segítségével szedd ki a tápot a gépből. Alaposan tisztítsd át azt száraz kendő vagy (lehet kapni boltban) porfújó "spray" segítségével, mert ebbe levegő van és tök jól kifúj belőlel mindent. Ha ez kész mehet vissza a táp, és köss mindent újra be. Bár azt nem írtad le, hogy moduláris, vagy nem monduláris-e a tápod, de ha utóbbi akkor a betkötés után az áltapad említett furcsa hang miatt figyelj a kábelek helyes elrendezésére, hogy ne verjen be egyik se a venilátorba!

Ha ez sem oldja meg a problémádat, akkor a tápegység belsejében beégett valami, az fix csere lesz!

Remélem megoldódik a probléma :)

Üdv: Egy 15 éves informatikusnak készülő srác!

2021. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne kísérletezgess, cseréld ki a tápot mindenképp. Az sosem normális, ha úgy érzed, hogy felforrósodott.
2021. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Koszonom a válaszokat. Közben egyszrru probléma volt csak, olyan vak voltam hogy nem vettem eszre hogy valamiert a tápegység ventilátor nem forog..

Kitakaritottam, kicsit meg kellett mozgatni es mar ra is kezdett porogni. Azota gondtalanul működik.

2021. máj. 5. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
3 ha már beragadt a ventillátor akkor legközelebb is be fog. Csereérett, minimum a venti.
2021. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!