Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység hiba miatt kapcsol...

Tápegység hiba miatt kapcsol be újra a sz.gép amikot egyszerűen le akarom állítani?

Figyelt kérdés

10 ből kb 4 alkalommal azt csinálja hogy rendesen le szeretném állítani de nem kikapcsol hanem ugyanabban a pillanatban újra bekapcsol mintha újraindításra mennék.


Ez egy chieftec elp 600 s tápegység.


Cpu i5 4770

Vga gtx 1030

8 gb ram.


Ha a tápegység okozza ezt akkor melyik alkatrész miatt pontosan a tápon belül?


2021. máj. 9. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy lehet csak be van ragadva a bekapcsoló gomb.
2021. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincsen beragadva. De erre a hibára nem is gondoltam, annyira abszurd. (De azért megnéztem)
2021. máj. 9. 13:08
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 nem abszurd, de nem onmagaban a gombbal lehet csak gond hanem elolapi kabelek osszesegevel


De mellesleg ez lehet szoftveres (wibdows..) hiba is meg biosos is


Legfrissebb biost erdemes feltenni


chipset drivert szinten alaplap gyarto oldalarol


mondjuk nevrol nem mai tapnak tunik

mikor vetted es ujonan?

lehet mar eloregedett benne valami

2021. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem eppen hasznalatra erdemes tipus


[link]


egy jo tappal ki kellene probalni aztan lecserelni normalisra


legalabb C kategoriasra


[link]


mostanid az D kategorias

2021. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Legfrissebb bios van rajta. Prohardveren is meg kérdeztem a dolgot egyenlőre nem jött válasz. A tápot már kicseréltem egy fsp hexa 400-ra ezzel eddig egyszer sem csinált ilyet. Azért is szeretném tudni mi okozta mert meg akarom javítani azt a tápot.
2021. máj. 9. 15:17
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 prohardver en majd kivesezitek :D


a gond az hogy "felturbozni" is kellene ha lehetne

Mivel eleve sporolos gyartas

Hexa is mondjuk


termeszetesen ezt a hibat valahogy meg kell tundi oldani ettolmeg

csak ha nem ertesz hozza nem tudom forrasztgatni akarod?

muszerek is kellenenek meg az adott alkatresz/ek

2021. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2 tápegységet már megjavítottam. (Igaz azokban csak kondenzátort kellett cserélni mondjuk abból az összeset) így mondhatni forrasztani tudok és szeretek is élvezem csinálni. Pont ezért ha tudnám hogy ezt a hibát a tápegységben konkrétan mi okozza akkor ki tudnám benne cserélni.
2021. máj. 9. 15:51
 8/8 A kérdező kommentje:

"Mivel eleve sporolos gyartas


Hexa is mondjuk"


Ezt egyébként én is észrevettem, nem akarok okoskodni és nyilván nem csak a számokból kell kiundulni de pl összehasonlítva egy régi fsp 400 pnf és egy új fsp hexa 400 belselyét azt vettem észre hogy az újabb fps-ben sokkal kevesebb kondi van és azok is kisebbek pl 10V-os helyett csak 6,3V-os van benne kisebb kapacitással. A nagyfeszültségű kondiból már csak egy db van benne míg a régiben 2db párhuzamosan kötve. És nem vágom hogy ez most azért van e mert az újabbakban máshogyan is lehet hozni ugyanazt a minőséget vagy arról van szó hogy ezekbe már nem akarnak annyi mindent belerakni hogy minél olcsóbb legyen?

2021. máj. 9. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!