Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy 2019-és MacBook...

Hogy lehet egy 2019-és MacBook pro, ilyen hardverrel ilyen drága?(1.4 Ghz 😯)

Figyelt kérdés

-13,3 hüvelykes retina kijelző 2560x1600 képpontos felbontással

-Intel core i5 1,4 GHz

-8 GB RAM

-128 GB SSD

-Touch Bar & Touch ID

-legújabb operációs rendszer verzió: macOS Big Sur

-Az akksiban 185 ciklus van.így nyugodtan mondhatjuk újszerűnek.


Ezt nem értem… 1,4 Ghz Intel core i5??? Mivaaaan?? És használtan közel 350.000Ft????

Mondja mar meg valaki, hogy ebben mi éri meg, és hogyan lehet komolyabb feladatokat elvégezni ezen a gépen? Nem játékra, munkára. Pl. Komoly videó vágás stb…


Ennyiért basszus olyan gépet veszek Windowsal, hogy a Síri is sírva fakad….

Épeszű magyarázatot tud erre valaki adni?

Más gépek i7 2.1 Ghz / 3.2 Ghz !!!

Ez meg csak 1.4 Ghz?

Most vicceljünk, vagy ennyire sok pénzük van az embereknek és nem látják, hogy hülyének vannak nézve?

De ha valaki tud nekem értelmes választ adni, állok elébe!



2021. máj. 10. 05:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
59%
Egy tipp: Vegyél egy olyan laptopot, ami teljesen Hackintosh kompatibilis, mivel a macOS használata más géptípusokon nem ütközik törvénybe itthon. Fele annyiból kapsz jobb gépet, meg valakinek adsz egy deákot, hogy tegye fel a rendszert.
2021. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
37%

Ha ez nem egy burkolt Mac fikázódás lenne, akkor nyilvánvalóan tudnád, hogy mit veszel, miért azt, és azt is, hogy mennyiért.


De mivel ez egy burkolt Mac fikázás, nem hiszem, hogy bárki tudna neked olyan szempontot mutatni, amiről még egyébként nem tudsz, de nyilván ezek számodra nem lesznek meggyőzők, úgyhogy felesleges ebbe belemenni.


Még ha a 8GB memóriába, vagy a 128GB SSD-be kötöttél volna bele, akkor azt lehetne mondani, hogy hát igen, Pro sorozatot ilyen alapkonfiggal nem veszünk, és mivel nem bővíthető, csak általános célra alkalmas, amiből - ha Mac kell - jóval olcsóbbat is lehet találni.


De én is azt tudom neked tanácsolni, hogy vegyél i7/i9-es Windows-os laptopot, Cortana örülni fog neked.

2021. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 20 évig használtam Apple gépeket, de az utóbbi 5-10 évben az összes hajdani erényüket elveszítették a szememben. Minden, de minden a design és az olcsó gyártás jegyében történik, a használhatóság, stabilitás és megbízhatóság már rég a múlté, de az árak egyre jobban mennek felfelé.


Hogy mennyire önámítás és mítosz az Apple minősége, sebessége és megbízhatósága: húsz év után váltottam egy Microsoft Surface Book-ra, és őszintén meglepődtem, hogy mennyire gyors, jó minőségű a hardver, és még a Windows 10 is kiválóan teszi a dolgát. Semmi kompromisszumot nem kellett kötnöm.

2021. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Érdekes volt látni egy több mint 20 évet használt Apple felhasználótól ezt. Akkor valami csak nincsen rendben, és nem hülyeséget beszélek.

Talán azt mondjak, hogy ez a M1 változást hozhat.

Vélemény?

2021. máj. 11. 09:02
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is mindig felsejlett amit a 00:04-es ír, de ezt tilos kimondani, mert elhordanak mindenféle irigykedő alantas csórónak, mert biztos csak az orgazmusukat akarod tönkretenni attól hogy Apple terméket birtokolnak.


Az ilyen anyuci apuci pénzes tini kislányai akik csak "facebookolnak" azok nyilván el vannak ájulva hogy mennyire jó a hardver "facebookolásra" meg a kávézóba kitenni az asztalra a macbookot.


Viszont ismertem komolyabb grafikust is pár éve, aki nagy Apple fan volt, Iphone, Macbook, de mindenhova hordta a külső tárhelyet, mert a gyári röhejesen kicsit belső tárhelyre nyilván nem fértek már fel a munkái, meg azon agyalt hogy hogy köthetne rá külső videókártyát, mert a gyári már megint csak picsafüst a munkáihoz, mert már régebbi gép volt. De 800.000Ft-ja éppen nem volt, hogy cserélje valami aktuális Apple erőgépre.

2021. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Ne igen, ezaz ilyeneket várok! A valóságot, nem az elképzelést!

Köszönöm, hogy leírtad ezt nekem!

Nekem a státuszszimbólumok semmit nem jelentenek, tehát a hatékonyság érdekel, nem pedig az ára. Ha valami drága, akkor legyen hatékony, de ha csak drága, akkor…

2021. máj. 11. 09:19
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Félre értés ne essék, nem akarok teljesen Apple fikázásba átmenni.

Hajlamos vagyok elhinni hogy vannak olyan professzionális területek ahol tud az Apple többet nyújtani, de nyilván a vásárlók nagy része nem ezért veszik, hanem mert presztízstermék.


Egy elég komoly informatikai cégvezető és szaktekintély embertől is hallottam hogy mennyire dicséri az Apple-t a Windows-al szemben, de hozzá tette, hogy az áraik az átlag emberi léptékkel megfizethetetlen.

2021. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Na ez sajnos így vagy teljesen.
2021. máj. 11. 09:30
 19/33 anonim ***** válasza:
91%

Windows-t futtató gépek küzül is vannak ugyan ilyen kategóriában hasonló árú gépek.


Az a különbség, hogy az apple csak prémium kategóriás termékeket gyárt.


Az windowst futtató gépeket, meg rengeteg gyártó rengeteg kategóriában jelen van.

2021. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Tévedsz előző. "Windows-t futtató gép"-ből ugyan azt a hardverspecifikációt töredéke áron rakod össze mint amennyiért Apple gépbe eladják. Ugyan ez igaz az Apple telefonokra is.
2021. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!