Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy 2019-és MacBook...

Hogy lehet egy 2019-és MacBook pro, ilyen hardverrel ilyen drága?(1.4 Ghz 😯)

Figyelt kérdés

-13,3 hüvelykes retina kijelző 2560x1600 képpontos felbontással

-Intel core i5 1,4 GHz

-8 GB RAM

-128 GB SSD

-Touch Bar & Touch ID

-legújabb operációs rendszer verzió: macOS Big Sur

-Az akksiban 185 ciklus van.így nyugodtan mondhatjuk újszerűnek.


Ezt nem értem… 1,4 Ghz Intel core i5??? Mivaaaan?? És használtan közel 350.000Ft????

Mondja mar meg valaki, hogy ebben mi éri meg, és hogyan lehet komolyabb feladatokat elvégezni ezen a gépen? Nem játékra, munkára. Pl. Komoly videó vágás stb…


Ennyiért basszus olyan gépet veszek Windowsal, hogy a Síri is sírva fakad….

Épeszű magyarázatot tud erre valaki adni?

Más gépek i7 2.1 Ghz / 3.2 Ghz !!!

Ez meg csak 1.4 Ghz?

Most vicceljünk, vagy ennyire sok pénzük van az embereknek és nem látják, hogy hülyének vannak nézve?

De ha valaki tud nekem értelmes választ adni, állok elébe!



2021. máj. 10. 05:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Mert Apple.

Ha megnézed, egy átlagos Apple termék kétszer annyiba kerül, mint egy ugyanolyan teljesítményű akármilyen más termék. Némi ideológiát hozzácsapnak, és máris el van adva.

De mutatok jobbat!

[link]

Közel félmillió egy nyamvadt monitorállványért. Egy darab alumínium, amiben nincs semmi rendkívüli extra. Ennyiből én két felső kategóriás PC-t összeállítok monitorral együtt. Nem, hogy csak egy állványt...

2021. máj. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%
Kb nem jelent semmit hogy hány ghz :) vegyél gépet windowszal :)
2021. máj. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
A hivatalos propaganda az, hogy mivel az OS sokkal optimalizáltabb a hardverrel, ezért többet tud kihozni, mint az azonos teljesítműnyű windows pc. Bár kétlem hogy annyival jobb lenne hogy a brutális felár reális legyen.
2021. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%

Nekem van egy 2013-mas macbook prom, még a mai napig elég jól működik. (ssd-t kellett csak belerakni)Az az i5ös proci attól, hogy 1,4 ghz elég jó szintet hoz, gyorsírótárral, igaz nekem 2013-masba gyorsabb proci van, valószínű a 2019-es legolcsóbb verzióját nézed.

Van windowsos laptopom is, kb évente telepítgethetem újra, minden megadja magát etc. Pedig nem volt olcsó. 2012-es gép nem bírta csak 4 évig, most 2016 óta van egy gamer laptopom az is eléggé a végét rúgja.

Munka miatt kell a macbook, így megéri, mert visszahozza az árát.

2021. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
Mert az Apple-nek ez az üzletpolitikája. Olcsó cuccokat ad el jó drágán. Szerinted hogyan lett a világ egyik legtőkeerősebb cége?
2021. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól nézem, az egy i5-8257U.

Alap órajel: 1.4GHz

Turbo órajel: 3.9GHz (így már egy fokkal jobban hangzik, ugye?)


Az én laptopomban egy i5-9300H (2.4GHz) van, benchmark alapján a 8257U is hasonló teljesítményű, csak kevesebbet fogyaszt.

Szóval ne ijedj meg az 1.4GHz-től, nem egy 20 éves, Pentium 3-as gépről beszélünk :D

2021. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Igazatok van, az Apple tényleg olcsó cuccokat ad el drágán. És meg hülyének is nézi a vásárlóit. :( Most néztem meg ezt a videót is… [link]
2021. máj. 10. 07:47
 8/33 anonim ***** válasza:
38%

te nem ugyanaz a kérdező vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


"Ennyiért basszus olyan gépet veszek Windowsal, hogy a Síri is sírva fakad"

Hát akkor hajrá! Nem kell mac-et venni ha nem akarsz, vagy drágállod, és főleg nem kell itt vinnyogni. Vegyél amit akarsz és ne provokáld itt az embereket!

Sokan csak számok miatt vesznek gépet. Ennyi megapixel, annyi GHz, ... Hidd el ezzel az órajellel is bővel el lehet lenni, nem fog akadni, nem lesz lassú. Az akkumulátoros üzem és a hűtés miatt nem lehet egy laptopba 3-4GHz-es procikat tenni, mert ráolvadna az asztalra vagy az öledbe és menne talán fél órát.

Azt is vedd figyelembe, hogy ebben az árban benne van minden ami a használathoz kell! nem freedos-al adják, hanem kapsz egy teljes értékű gépet amikez nem kell már gyakorlatilag semmit venned. Meg még van csomó más indok is, de lusta vagyok leírni, mert a kis fejedben akkora káosz van, hogy úgysem tudnék rendet tenni. Te csak a GHz-et látod, meg azt tudod kb, hogy az mi. Másról meg fogalmad sincs.

2021. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
89%

Az Apple cuccok valamikor tényleg forradalmiak voltak, és azt lehetett mondani, hogy ha megbízható eszközt akarsz, akkor vegyél Apple-t. Nézz meg mondjuk egy 2004-es kiadású iPod-ot, meg egy vele egyidős lejátszót, ég és föld a különbség.

De mára ebből semmi sem maradt, az Apple kutya közönséges minőségű cuccokat dob piacra, horror áron. Én ezt akkor tapasztaltam először, amikor 2017-ben egy vadiúj iPhone-on és egy szintén új Xiaomi mobilon kellett beállítanom egy email fiókot IMAP+SMTP-vel. A Xiamoi-n az IMAP portot írtam el, az iPhone-on az SMTP portot. A Xiaomi pár másodperc próbálkozás után közölte, hogy "wrong password, email or port", míg ugyanilyen szituációban az iPhone levelezője három perc próbálkozás után gyakorlatilag belefagyott a dologba... és azóta már több ilyen problémával is összefutottam.


Való igaz, Jobs óta az Apple közel sem az a cég már, mint korábban, de ez nem annyira meglepő, ezernyi példa van erre. A Microsoft sem olyan már, mint Gates idejében...

2021. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

#4 egészen pontosan hogy jött ki az, hogy visszahozza az árát? Én ezt max akkor tudom elképzelni, ha

-IOS fejlesztő vagy

-designer, aki sokat haknizik potenciális ügyfelek között, akik berosálnak az alma láttán és azonnal vérprofinak könyvelnek el és téged bíznak meg

2021. máj. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!