Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítom be az 5.1-et a...

Hogyan állítom be az 5.1-et a windowsban? Sztereónak hiszi az 5.1-et.

Figyelt kérdés

Hogy a fenében állítom be az 5.1-es hangzást?

Újratelepítettem a windowst, előtte tökéletesen működött, most nem. És egyszerűen nem látja a rendszer, sztereónak hiszi a gép. Már mindenféle drivert letöltöttem. De semmi. Emlékszem, egyszer egy ismerősöm a windows-ban külön tudta tesztelni az összes hangszórót, de ezt sem találom meg, hogy hogyan kell. És most megkérdeni sem tudom, hogy ezt hogyan kell.

Valaki tud segíteni, hogy hogy a fenében tudom beállítani? Már mindjárt megőrülök, ezzel szenvedek egy órája.


[link]

[link]

[link]


A hülye windows minden tekintetben sztereónak hiszi. Az újratelepítés elött jó volt.

Már tiszta ideg vagyok.



2021. máj. 17. 23:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra a "kvadrofon"-ra is próbáltam rámenni, de semmi.
2021. máj. 17. 23:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Be van mindegyik dugva a hangkártyába?


Amúgy nekem az ASUS alaplappal volt ilyesmi gondom, ha nem az eredetit tettem be akkor minden baja volt. Ment, de nem ahogy kellene.

Esetleg ha az sem segít akkor próbáld meg a driver booster-t.

2021. máj. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, minden be van dugva és jól.

Nekem Asrock alaplapom van.

2021. máj. 18. 00:58
 4/7 anonim ***** válasza:
A hangkártya saját driverében kell először beállítani, a hozzá kapott segédprogrammal. Utána fog menni a Windowsban, bár akkor alapból 5.1-re áll. De ahhoz hogy felajánlja a driver maga is, be kell lennie dugva mindegyik hangszóró kimenetnek. Ha csak 3 jack van az alaplapon, akkor a zöldbe megy a front, a kékbe a surround, a magentába a center/subwoofer (ezzel beáldozva a vonal és mikrofon bemenetet). Ha 7.1 rendszered van, akkor a kékbe megy a side, az előlapi fejhallgató kimenetbe pedig a rear. Ha 6 jackes, akkor a kézikönyv szerint kell bekötnöd, mindet hátra a saját jackjébe. A zöld marad a front, annyi biztos. Ebben az esetben megmarad a vonal és mikrofon bemenet.
2021. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól van bedugva.
2021. máj. 18. 01:15
 6/7 anonim ***** válasza:
A "Realtek HD hangkezelő"-ben, a "Hangszóró konfiguráció"-nál milyen lehetőségek vannak még a legördülő listában???
2021. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sztereo

Kvadrofon

Ez a kettő

2021. máj. 18. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!