Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 SSD vásárlásánál mire...

M.2 SSD vásárlásánál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Pl. olvastam valahol, hogy azt nem szabad megvenni, amiben nincs DRAM, mert az kb. olyan gyors mint egy sima HDD. Ez igaz? És ezen kívül mi az ami még számít?


Én pl. ezt néztem ki, ez jónak számítí?


[link]


2021. máj. 21. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább arra, hogy mit támogat amibe bele akarod tenni. Az M.2 az csak a csatlakozó alakja. Attól még lehet SATA vagy NVMe is.
2021. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

DRAM SSD árak 150-200.000 forint körül vannak, ezeket egyelőre még nem nekünk, átlag felhasználóknak szánják, hanem inkább katonai, hadászati célra. Amiket baráti áron kaphatsz, azok a Flash SSD-ok, hátránya a DRAM SSD-kkal szemben, hogy lassabbak, de ezek is sokkal gyorsabbak, mint egy HDD, úgyhogy ahol ennek az ellenkezőjét olvastad, az nettó baromság.


Amit linkeltél, az az SSD-ok között a lassabbak közé tartozik, és ez igaz minden TLC technológiával készült SSD-re. Amik a leggyorsabb Flash SSD-ok, azok SLC technológiával készültek. Itt egyébként tömören le is van írva a különbség a gyártási technológiák között: [link]


Szóval ha az írási/olvasási sebesség a szempont, akkor SLC vagy MLC, mint pl. ez:


[link]


De igazából az a Kingston se rossz választás. Attól függ, mennyi a keret. Ha nem sajnálod rá, én inkább Samsungot választanék.

2021. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Te honnan szedted ezt a hülyeséget, hogy katonai felhasználásra vannak a DRAM-os SSD-k? Amit linkeltél 970-eset, képzeld, abban is van 512 MB DRAM. Ráadásul TLC technológiával készült. Ugyan van benne néhány giga SLC, de az csak cache-nek.


Kérdező: Nyugi, az ssd-k többségében van DRAM. Az ujabbakból kezdik lespórolni, mert úgy olcsóbb és az átlag felhasználó úgysem veszi észre a hiányát. Ha nem a legolcsóbbat veszed meg, akkor lesz benne DRAM jó eséllyel.

2021. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az bestbuyos, ha van kereted 1TB os valtozatat is veheted


persze sok mas best buy is van


de ebbol rengeteg van rengeteg helyen igy egyszerubb megvenni mint egy kisebb peldanyszamut, kevesebb helyen arultat


Ami gyorsabb az dragabb is

50-70ig is felmehetnel ha akarod meg tovabb is, de atlagfelhasznalonak mar ez az 50 koruli sav is eleg boven

2021. máj. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy NVME legyen és az alaplapod is megfelelően támogassa.
2021. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!