Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka,hogy bekapcsol...

Mi lehet az oka,hogy bekapcsolás után egy kevéssel az asztali PC-ben levő ventilátorok felpörögnek,majd leáll a gép?

Figyelt kérdés
Bele bírtam menni a BIOS-ba egy rövid ideig,így hát láttam,hogy mindent felismer. Ha kiveszem a RAM-okat,akkor nem pörög,de képet sem ad, csak sípol. Olvastam már egy-két fórumot,de ezt a hibát ilyen formában nem találtam meg.
2021. máj. 25. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami zárlatos. Ha a ram kivétele után nem csinálta, valószínűleg az volt. Ram nélkül természetesen nem indul a gép, egy másik, biztos működő modullal kéne kipróbálni.
2021. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálom!
2021. máj. 25. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet ram, de lehet a processzor memória vezérlője is, esetleg az alaplapon valami sérülés, de ha átrakod másik helyre a ramot és úgy nem csinálja, akkor ennek elég kicsi az esélye
2021. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Átraktam a rossznak vélt RAM-ot egy másik alaplapba. Ott tökéletesen működött akármennyi ideig.

Akkor az a processzor memóriavezérlőjének tudható be, hogy RAM-ok nélkül nem áll le, nem is pörög fel? Persze sípol,mert kéri a memóriát.

2021. máj. 26. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!