Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig fog tartani?

Meddig fog tartani?

Figyelt kérdés
Nem tudom figyelitek-e de a hardverpiac jó pár hónapja elééég hát túlárazott. Hogy mi miatt van azzal tisztában vagyok, de kb. mikorra lesznek becslés szerint újra normál árak? Pl. Egy gtx 1660S nem 250.000 ft ért akarnak eladni... Mert akartam upgradelni 30-as szériára a legolcsóbb kártya rtx 3060 470.000-től kezdődik.....

2021. máj. 29. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
2023 :D
2021. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt senki se tudja. Nincs mit tovább fokozni. Addig amíg elfogynak a kártyák dupla áron is, mi oknál fogva menne lejjebb?
2021. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiért adják amennyiért megveszik. Ha majd rajtuk marad a készlet, csökkenni fog az ára.
2021. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022-2023ra mondják kb hogy visszaáll a kevésbé hajmeresztő szintre
2021. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelem folyamatosan a hardware piacot. Hamarosan megjelennek az NVidia új kártyái csökkentett hash rate-tel. Elméletileg az már nem lesz jó a kriptocoin bányákba, ezért több jut a gamereknek. De ez még nem jelenti, hogy egyből csökkenni fognak az árak, mert azokat is megveszik horror áron is. Csakis akkor fognak csökkenni az árak, ha mérséklődik a chiphiány, és drasztikusan lecsökken a hardverek utáni kereslet. Az mikor lesz senki nem tudja. Szerintem maradni fog a jelenlegi helyzet, még meg nem jelenik egy teljesen új VGA generáció. Attól tartok, az még tovább fogja rontani :(
2021. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Elméletileg az már nem lesz jó a kriptocoin bányákba, ezért több jut a gamereknek. " Ethereum-ra lesz benne hash rate limiter (kérdés mikor jönnek rá, hogy kell kijátszani), más coinokat lehet velük továbbra is bányászni. Ehhez ne fűzzetek sok reményt.
2021. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. (Annyiban egészíteném ki, hogy nem csak az ETH, hanem az összes Ethash algoritmusu valutát próbálják blokkolni.)


A mostani használt piacos kártyák ára sosem fog vissza esni, mert amíg megéri bányászni addig a bányászok bányászni fognak.


Attól még hogy jön újabb kártya attól még a régi kártyák ugyan úgy alkalmasak bányászatra és így az áruk sem eshet drasztikusan.


Itt inkább az a fontos, hogy az új kártyák milyen áron kaphatóak.

2021. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé túlárazott, az nem kifejezés egy GTX 1050 TI kerül 100-120 ezerbe. Egy !!!2016!!! -os kártya. Egy 5 éves!!! alsó-közép kategóriás videókártya! Aki most akar gamer gépet összerakni, az hozzá se kezdjen szerintem...
2021. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!