Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel 82865G integrált vga ram?

Intel 82865G integrált vga ram?

Figyelt kérdés

Intel 82865G integrált videóvezérlős alaplapom van. Hogyan lehet állítani, hogy mennyi ram legyen felhasználva a vga részére a rendszermemóriából?

Elméletileg 8-96 MB-ig lehetséges, de nem találok semmiféle állítási lehetőséget sem a vga driverben, sem a biosban. Lehet, hogy ez automatikus az igény szerint? Most 8MB-ot használ, a meghajtóprogramja szerint.


2010. aug. 25. 02:35
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Egy Intel IGP-nek teljesen mindegy mennyit használ, az ilyen vezérlők irodai célokra valók és éppen csak arra jók, hogy színes képet adjanak.
2010. aug. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az éppen futó programok igénye szerint automatikusan változik a felhasznált memória,nincs szükség beállításra.

Everestben esetleg meg tudod nézni,ha érdekel.

2010. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben már rájöttem, nem lehet állítani - automatikusan változik, az igény szerint. A saját drivere ki is írja, hogy min. 8MB, max. 96 MB lehet, és jelenleg 6MB a felhasznált. (1024x768-ban megy az XP) Majd kipróbálom 3D játék közben is, akkor mennyi..

Azért jó lett volna, ha adnak rá lehetőséget, hogy pl. 64MB állandó legyen. Azért lehet ezzel is játszani, csak régebbi játékok kellenek. Úgy tudom, a pl. Quake3 szintű játékok szépen mennek rajta kisebb felbontásban.

Egyelőre Nintendo64 emulátorral kipróbáltam a Mariokart64-et, az az eredeti 640x480-ban tökéletesen megy :)

Mindenesetre köszi a válaszokat!

2010. aug. 27. 03:16
 4/5 anonim válasza:

Nem igazán a kérdésre válaszolok, csak a véleményemet mondom, mert nekem is ilyen kártyám van. :( (remélem nem sokáig)

Na sztem ez egy k**vasz*r kártya. A gf 8400gs-el is jobban járna az ember, pedig az is irodai kártya.De egy k**va CoD 1-et se visz.Úgyhogy sztem nagyon sz*r tényleg csak gépelés megjelenítésére nagyjából jó ez a kártya :S

Ja és bocs a csúnya szavakért.

2011. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Már játszottam vele NFS HP2-t, és ROTCW-t igaz, csak 800x600-ban, de úgy tökéletesen játszhatóan futnak :]

-Nem lehet vga kártyát tenni a gépbe, tényleg csak irodai felhasználásra készült. Ahhoz képest szépen teljesít..

Az a titka, hogy 400MHz-es ramokat kell használni dual channelben, így 128 bites vga-ként működik, kb. mint egy gf400mx, olyan. Dual channel nélkül feleződik a sávszél, úgy csak 64 bites, tényleg tetűlassú lenne.

2011. júl. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!