Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak poros, vagy a ventillátor...

Csak poros, vagy a ventillátorral lehet valami?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS TUF gaming laptopom. Tavaly mráciusban vettem újonnan, minden nap használom, egész nap bekapcsolva. Sosem volt tisztítva. Egy ideje már van egy olyan problémám, hogy iszonyat hangosan búg/kerreg/zúg a ventillátor. Van, hogy egész nap, máskor napokig nem csinálja. Nem terheléssel összefüggésben látom. A hőmérséklet jó egész napos bekapcsolás után is a HDSentinel szerint, én sem érzem, hogy melegedne. Most viszont nem tudok napokra megválni a gépemtől, mert szakdolgozatot írok rajta. Érdemes lenne egy sima kiporolásra elvinnem (amit helyben meg is várhatok, mondták a telefonban), vagy mélyebben kellene szervízeltetnem?

2021. jún. 8. 13:56
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
76%
Érdemes, ha nem akarsz valami nagyobb hibát megvárni. Sokszor megakad egy nagyobb porcica darab és az is adhat ki hangokat.
2021. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Sosem volt tisztítva"

akkor hajrá! csináld, csináltasd meg, aztán majd utána meglátjuk zúg-e még.

2021. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sima kifújás nem segített rajta :(
2021. jún. 8. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:

mert belülről van ráküppedve a motyó

és talán a ventillátor lapátjaira is rá van rakódva

2021. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kifújás nem is fog segíteni, mivel a legtöbb notebooknál van egy porvédő réteg/rács, és pont arra ragad rá a por. Nem úszod meg, szét kell szedni, kipucolni, újrapasztázni, utána érdemes nézni van még valami baja vagy sem.
2021. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicserélték a ventillátort.
2021. jún. 11. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet csapágyas lett, előfordulhat az is. Ha viszont halkabb, már megérte :)
2021. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is féltem, hogy csapágy, nem csak a por, mert a hőmérséklete teljesen jó volt. Egyébként, halkabb lett, mint annak idején új korában. AMikor újonnan vettem, nagyon csalódott voltam, hogy ennyire hangos a gép, de mondták, hogy gaming gépek ilyenek, valahogy megszoktam pár hónap alatt, akkor inkább zörgött, most kerregett. Szerintem gyárilag lehetett hibás ez a régi venti, mert ilyen néma tényleg új korában sem volt :D
2021. jún. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!