Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok nekem ajánlani egy...

Tudnátok nekem ajánlani egy egyszerű laptopot? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nem kell túl sokat tudnia, első sorban TV-vel összekötve 4K/HDR filmnézésre, streamelsére szeretném használni (gondolom a magas bitráta miatt egy gyenge processzor nem elég).

Ezen kívül néha photoshopban és office-ban szoktam dolgozni, itt talán a photoshop az ami kicsit erősebb hardvert igényel.

Jó lenne, ha lenne benne hely egy ssd-nek és egy hdd-nek is, de ezeket ki tudom venni a régiből, úgyhogy nem feltétel, hogy mindkettő legyen benne gyárilag, csak legyen meg a bővítési lehetőség.

Az akksi mellékes, mert többnyire hálózatról menne.

Az viszont fontos, hogy legyen rajta minimum egy HDMI 2.0 vagy 2.1-es csatlakozó, UTP, és néhány USB 3.0, illetve gyors wifi és bluetooth.

Az ára jó lenne, ha nem lenne több 170000 Ft-nál, ha új, bolti gépről van szó.



2021. jún. 8. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltá, az nem fog menni egy egyszerű laptopal, Photoshophoz nem az erős hardver a fontos, hanem a színhelyes kijelző, ennyiért olyat nem fogsz kapni.
2021. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
170-ből, ilyen igényekkel én valami használt üzletit néznék Hardveraprón.
2021. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

4K HDR-hez nem processzor kell, hanem gpu-s hardveres támogatás. De elég hozzá az integrált grafika is, tehát végeredményben mégiscsak processzort kell választani. Azt hiszem, hogy az első, ami erre képes volt, az HDMI-n pont nem tudja kinyomni a 4K HDR-t 🤷‍♂️

intel 7. generáció és alatta kiesik. Hogy 8-9 mit tud (mintha már a 7. gen-nél kijavították volna, és a végén már az is tudja a HDMI 4K 10 bit HDR-t? De nem tudok biztosat mondani), arról fogalmam sincs. Most 10-11. Generáció van. AMD oldalon meg 4-5. gen.


Én így azt javaslom, hogy picit növeld a keretet, de akkor mindenképp új gép bele fog férni:


Ilyen proci legyen:

Intel: 1035G#, 1135G#, 10210U

AMD: 4300U, 4500U


A többi:

8+GB RAM

SSD

1080p kijelző (előny: matt IPS)

magyar billentyűzet (előny: világít)


200 környékén vannak ezek a gépek. Sokszor csak 4GB RAM-mal,ami nem gond, mert könnyen bővíthetőek.


Pl:

[link]


Árukeresőn nézelődj. Ha procit beírod a legfelső szöveges szűrőbe, úgy a legegyszerűbb. Pl 4500U, és akkor csak azokat adja ki.

2021. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
(Illetve még+ érdemes lenne a boltokat egyenként is.nézegetni, mert sokat láttam mostanában, ami nem kerol fel árukeresőre. Mintha le lenne maradva az adatbázis.)
2021. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

1. Válaszoló: Tv-re kötve használnám első sorban, így nem igazán számít, hogy milyen a kijelző.

A photoshopot nem professzionális szinten használom, inkább csak apróságokhoz, lehet, hogy egy egyszerűbb program is elég lenne, de ezt szoktam meg.

2021. jún. 8. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!