Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Infósok? A kérdésem inkább...

Infósok? A kérdésem inkább csak nektek szól. Egy kis felvilágosítást szeretnék csak kérni.

Figyelt kérdés

Igazából én is informatikát tanultam, és értek is pár dologhoz, de nekem ez a CPU-s téma nagyon lefagyott még valahol a Pentiumoknál és foglalkozni se nagyon foglalkoztam azóta vele. (De ne gondoljátok hogy atom hülye vagyok hozzá. A magok meg a szálak meg az órajel tudom hogy mi)

Tehát pontosabban. Nézegettem én hogy i3 meg i5 meg i7, De mi a kényköves búbánat mellette a 4 számjegy? Pl.: intel core i3-4330. A 4330 mit takar? vagy az első számjegy lenne az hogy melyik generáció? vagy mi? Sry ha atom hülyének nézetem magam, de máshogy nem tudom megkérdezni.



2021. jún. 10. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel:

[link]

az első találat az Intel hivatalos oldala,

[link]

ahol elmagyarázzák az egész nevezéktant:

* az Intel a gyártó

* a Core a márka (brand), egy széria

* az i3(/i5/i7/i9) a "márkamódosító", egy termékszérián belüli sorozat - minél nagyobb a szám, általában - generáción belül - annál erősebb a processzor

* a 4330-ból a 4 a processzor generációja (ez egy "Haswell" kódnévre hallgató mikroarchitektúrájú processzor: [link] )

* a 4330-ból a 330 az SKU (Stock keeping unit: [link] ) vagyis "készletkezelő egység" a termék azonosítását segítő kód

* illetve előfordulhatnak utótagok - K, F,... - ezek az adott processzor különböző tulajdonságú - például szorzózármentes (K) vagy integrált videovezérlőt nem tartalmazó (F) - alverzióit jelölik - mindezek jelentése elérhető az előbb belinkelt Intel-dokumentációban

2021. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Király vagy! köszi :)
2021. jún. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!