Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frametime csökkentése?

Frametime csökkentése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 144hzs monitorom van, riva tunerbe direkt limitáltam 144 fps-re, de persze néha alá megy, na de a lényeg, lehet valahogy a frametime-ot csökkenteni?

Most kb 5-6-7 között mozog azthiszem, de én 2-3-at szeretnék, megoldható valahogy?



2021. jún. 11. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha olyan gépet raksz össze ami 340+ (3ms) vagy 500 (2ms) fps-el viszi a játékot.
2021. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jobb gépet veszel, akkor kevesebb lesz a frame timeod, vagy ha feloldod az fps lockot. A frame time az arányos az fps-el, minél több az fps-ed, annál kevesebb a frametime. A frametime a képkockák között eltelt időt mutatja, 7ms az a 144fps-nek felel meg, vagyis teljesen felesleges levenni az fps lockot.
2021. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor miért van olyan érzésem, hogy input laggom van?
2021. jún. 11. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Te esetedben a frametime már nagyon a kisebbik része a dolognak, még jó 30-70ms -t rászámolhatsz mire eljut és megjelenik az új képkocka a monitoron.


-Függ a kábeltől (mármint hdmi és displayport controllerektől) - ez ellen sokat nem tehetsz, majd fejlődik.


-Monitortól és beállításaitól, filterek kikapcs, response time meg ilyesmiket nézd át.


Input lagra keresve a nagyobb problémákat találod csak, valószínűleg nem érintenek téged. Click to photon -ra keresve már az ilyenek is előjönnek.

2021. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, azt a 4ms-et soha az életben nem veszed észre sehol.
2021. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A játékban átlag 150-200 fps-m van, és 10 alatti frametime-om, még is olyan érzésem van, hogy input lagom van, azaz rossz mozgatni az egeret, néha túl gyors minden, képtelen vagyok lereagálni, lehet képkockák is kimaradnak nem tudom. 144 hz-s philips monitorom van.


De akkor a lényeg, frametime-nál ha 10 alatt van az jó, és ott az a 1-2ms, nem is számit annyira? És lehet az input lag nem is innen ered?

2021. jún. 11. 11:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el amit #4 válaszban írtam.
2021. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 másodperc 1000ms. Mégis hogy vennéd észre a másodperc 2 ezred részét? Szerintem csak simán nem megy a játék, emiatt kifogásokat próbálsz keresni. Azon, hogy túl gyors minden, és nem tudod lereagálni a dolgokat a játékokban, azon lehet fejleszteni. Minél többet játszol, és minél jobb játékos leszel, annál lassabbnak fogod látni a dolgokat a játékban és jobban le tudod majd a történéseket reagálni.
2021. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem!!

Kipróbálnád te is, éreznéd, hogy ez nagyon rossz!

Rossz húzni az egeret, az input lag végett, 150-200 fps, hadd ne legyen már elég, minek ide 300-400 fps, ne röhögtessetek. Régen ilyen probléma nem volt, azthittem a frametime-nak köze van hozzá, de akkor nem.

2021. jún. 11. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is éppen azt mondjuk, hogy felesleges a 300-400 FPS, amit te akarsz. Mit értesz az alatt, hogy rossz húzni az egeret? Akadozik? Vagy csak nagyon későn reagál? A legtöbb profi is kb 170-200 FPS-el tolja a pl a Valorantot, mégsem panaszkodnak semmire, mivel szinte semmi észrevehető különbség nincs 200 vagy 250 fps között, a te esetedben meg főleg nem, mert 144hz-en tolod a gamet. Nem lehet, hogy az egereddel van valami baj? A legtöbb embernek szerintem nincs meg a 144Fps sem a legtöbb játékban, mégsem panaszkodnak semmire.
2021. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!