Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Usb-s vagy 3.5mm-es jack...

Usb-s vagy 3.5mm-es jack csatlakozós fejhallgató a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy néztem, hogy akkor jobb az usb-s ha a hangkártyám régebbi, de én két éve vettem egy asustuf b450m plus gaming alaplapot, ami elvileg támogatja a 7.1-t. Tehát egy sima jack csatlakozós fejhallgató is ugyanolyan jól szólna, mint az usb-s?

2021. jún. 19. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

USB.

A jack mindig analóg, sokat tud romlani a hang, míg az usb digitális.

2021. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mitől romlana a hang? Ha egy minőségi(Razer-Kraken) fejhallgatóról van szó
2021. jún. 19. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Hangkártyától függ, általában a kis usb-sek elég vackok, egy modern alaplapnál többnyire rosszabbak. Főleg ha veszel külön hangkártyát is a gépbe (vagy akár USB-s külsőt, csak normálisat).


Razer kraken sajnos nem minőségi fejhallgató, szinte mindegy lesz ott.

2021. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben én úgy értelmezem, hogy jobb a 3.5mm, mint a vacak ubs-s, hiszen az alaplapom támogatja a 7.1-t, de lehet ezt félreértem... Kéne egy külön hangkártyát vennem, hogy megérje a 7.1-es fejhallgató? Különben alapból nem érne el a kívánt hatást?
2021. jún. 19. 21:15
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Pusztán átvitel szempontjából az USB "hibatűrőbb", mivel digitális átvitel.


Viszont figyelembe kell venni a fejhallgatók tulajdonságait - frekvenciavitel, érzékenység, torzítás,... - összehasonlítani az USB-s fejhallgatóban levő DAC és a hangkártyában levő DAC paramétereit - mintavételezési frekvencia, jel-zaj viszony, THD,....

2021. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen az alaplapom támogatja a 7.1-t"

A 7.1 nem minőségi paraméter.


"Kéne egy külön hangkártyát vennem, hogy megérje a 7.1-es fejhallgató? Különben alapból nem érne el a kívánt hatást?"

A 7.1-es fejhallgató parasztvakítás.

2021. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"A 7.1-es fejhallgató parasztvakítás." -igen, már ezt is hallottam, hogy azt nem a fejhallgató végzi, hanem a számítógép, tehát a hangkártya?!

Ha a Razer-Kraken nem minőségi, akkor milyet kéne vennem, ami azért nem a többszöröse árban?

Haveromnak egy ilyen van és jónak tűnt, de hát laikusként a szart is jónak látom... Viszont én nem olyan ember vagyok, aki fizet egy 10-20%-al jobb minőségű termékért az ár többszörösét.

Igyekszem mindig ár/érték arányban vásárolni, és ott a Kraken jónak tűnt.

2021. jún. 19. 21:24
 8/19 anonim ***** válasza:

Hyperx cloud II -t szokás hasonló áron ajánlgatni ha mikrofonos kell, az egy takstar pro 80 csak brandesítve.



"hogy azt nem a fejhallgató végzi, hanem a számítógép, tehát a hangkártya?!"


Digitális térhangzást USB-s esetén az USB-s hangkártya végzi, jack esetén a számítógép hangkártyája.


Azért parasztvakítás, mert digitális, ez csak marketingben hangzik jól amúgy simán csak torzítja a hangokat, amit ingyen megtehetsz szoftverekkel amúgy is. Tehát plusz költséget NEM ér.

2021. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


A hyperx biztos jó, majd gondolkozom rajta, csak kb 2.5x drágább, mint amit eredetileg gondoltam volna, ami 3.5mm-es (Razer Kraken X Lite)- Na, és itt jön képbe az, hogy megér e 2.5x többet...

2021. jún. 19. 22:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsük már el végre ezt a 7.1-es fejhallgató dolgot. Ilyen nincs!!!!
2021. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!