Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Usb-s vagy 3.5mm-es jack...

Usb-s vagy 3.5mm-es jack csatlakozós fejhallgató a jobb?

Figyelt kérdés
Úgy néztem, hogy akkor jobb az usb-s ha a hangkártyám régebbi, de én két éve vettem egy asustuf b450m plus gaming alaplapot, ami elvileg támogatja a 7.1-t. Tehát egy sima jack csatlakozós fejhallgató is ugyanolyan jól szólna, mint az usb-s?

2021. jún. 19. 20:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tehát ha az alaplapom támogatja, akkor bármelyik fejhallgató képes produkálni azt, vagy mire van szükségem, hogy élvezhessem azt a teljesítményt?
2021. jún. 20. 12:50
 12/19 anonim ***** válasza:

Persze hogy megér 2,5X többet, a Hyper Cloud II a piac egyik ha nem a legjobb fejhallgatója kb. 100 ezerig.(Alpha és a Cloud 1 is ugyan az)

A Kraken meg sosem volt minőségi darab, egy túlárazott kacat kb. de ez elmondható az összes gamer fejhallgatóról, a Pro80 ill. Pro82 alapúak kivételével.(MH751 ajánlott még)


"Tehát ha az alaplapom támogatja, akkor bármelyik fejhallgató képes produkálni azt, vagy mire van szükségem, hogy élvezhessem azt a teljesítményt?"

Nem feltétlen, ha megfelelő minőséget szeretnél DAC+AMP-re van szükséged:

[link]


Amúgy meg Jack + DAC+AMP-t mondanám minőségben.

2021. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na, köszi szépen! Akkor a hyperx lesz, úgy is tőlük van a billentyűzetem ☺
2021. jún. 20. 21:08
 14/19 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem van olcsóbb darab is:

[link]

Ugyan az mint a Cloud II vagy a Cloud Alpha csak a párnája más.

2021. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Morzsi007 ***** válasza:

Ha jack kábeles fejest használsz, akkor a pc-ben (hangkártya) lévő DAC alakítja a digitális jelet analóggá, USB-s esetében viszont a gépből kijön az “érintetlen” digitális jel és a fejesben lévő DAC alakítja vissza analóggá a hangot+ ez tartalmaz egy erősítőt is, ami megszólaltatja a membránokat. A fejhallgató az 2.0, sztereo, 7.1-et hagyjuk, nem ide való.

Az alap DAC az alaplapokon teljesen megfelelnek normál használatra, ami gond szokott lenni, inkább az összeszedett zaj, ami innen onnan szűrődik a jelhez és ezt hallani, ha nem szól semmi, de ritka és szőrszálhasogatás.

Ez USB-s fejesnél nem igen tapasztalható. Nekem van ilyen is olyan is.

Egyébként, ha nem hallgatsz nagy felbontású zenét több 100 000 Ft-os fejhallgatóval, akkor ennyire nem kell belemenni a dolgokba, jó lesz a jack kábeles, de normális minőség legyen, én nem vagyok híve ezeknek a gamer cuccoknak legalábbis, ha audio eszközökről beszélünk. Ami USB-s az általában BT kapcsolatra is képes, ennek előnye, hogy kényelmes.

2021. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A minap épp megrendeltem a hyperx cloud 2-t, mert minden létező helyet szanaszét dicsérték, szóval megéri a pénzét gondolom. Nem lőhettem nagyon mellé vele. ☺

Csak nem értem, miért hype-olják mindenhol, hogy "úúúú 7.1-re is képes!" ha fake az egész. :D

2021. jún. 23. 16:33
 17/19 A kérdező kommentje:
helyen*
2021. jún. 23. 16:35
 18/19 anonim ***** válasza:

"Tehát ha az alaplapom támogatja, akkor bármelyik fejhallgató képes produkálni azt, vagy mire van szükségem, hogy élvezhessem azt a teljesítményt?"


HeSuVi a megoldás. Meg egy önmagában rohadt jó fejhallgató. Az alaplapi hangkártyák több mint tíz éve legalább három nagyságrenddel kisebb hibákat produkálnak a rondábbik (intermodulációs) torzítás értékben, mint bármilyen hangszóró a világon, és a felül- és aluláteresztő szűrők fázisforgatásai is elférnek a várható hanganyagminőségek mellett bőven. Ezek a mostani Realtek csipek hozzák azt, ami a fejhallgatónak kell, max kicsit kicsi a jel, ha ilyen 50 ohm fölöttit választasz. Az AudioTechnika vagy a Superlux kínálatából keresnék olyat, amire a sok vájtfül meg a tesztek ilyet szólnak, hogy kicsit sok a mély, de van elég közép és magas azért. Nem hiszem, hogy 30k fölé mennél vele. (nem ismerem a típusokat, tök másban mozgok fejesekkel, de így emlékszem a konklúziókra, gondolom nem változott)

2021. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja, és persze első nekifutásra jó azokat a teszteket kijegyzetelni, amik a HeSuVi fej-/fülhallgató korrekciói közt fellelhetők csont nélkül.
2021. jún. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!