Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szép napot. Olyan problémába...

Szép napot. Olyan problémába ütköztem, hogy vettem egy átalakítót, mely egy Y átalakító. 2 HDMI bele, 1 HDMI ki. Beledugtam a GTX 1650-es kártyámba, majd, kiadta a töltőképet hogy Asrock, majd elsötétült a kép, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Amatőr vagyok még ebben a szakmában, ugyanis nemrég sikerült beruháznom egy számítógépre. Köszönöm szépen előre is a segítséget. További Szép napot.
2021. jún. 23. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen eszközből csak kapcsolós létezik. Ha valaki gányolt egyet, ami csak simán összeköti a HDMI kimeneteket, eldurranthatod az eszközöket. A HDMI csatlakozókban áram van ha olyan helyre került ahova nem kellett volna, a kártyának vége van.
2021. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Ha tényleg csak Y elosztó az véletlenül sem szabad úgy használni, hogy 2 bemenet 1 kimenet, csakis úgy hogy 1 bemenet 2 menet.

Vagyis ezek az Y elosztók csak arra valók, hogy a kártyádra két monitort vagy egyéb megjelenítőt lehessen rákötni.


Viszont van egy nagy hátrányuk az elosztóknak, hogy mind a két megjelenítőn ugyan azt fogod látni, ráadásul felbontást és frekvenciát se tudsz állani.

Ha mondjuk az egyik monitor csak full HD a másik 4K, akkor csak full HD -t tudsz használni mindkettőn.


Ha az egyik megjelenítőn van DisplayPort okosabb kábelt venni. De ha mind a kettőn csak HDMI van, akkor egy DisplayPort --> HDMI átalakító az ideális megoldás.

Ekkor mindegyiket külön célra használhatod, mert lesz kiterjesztett mód. És mindegyiknek egyedi beállításokat adhatsz meg.

2021. jún. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!