Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook-ot nem beépített,...

Notebook-ot nem beépített, kivehető akkumulátorral lehet még kapni?

Figyelt kérdés

Lehet még kapni olyan notebook-ot, amelybe nincs fixen beépítve az akkumulátor, hanem kivehető és tudom töltőről használni, mintha asztali gép lenne?

Ugyanis, nem szeretném, ha az állandó, örökös töltögetés miatt éppen majd akkor ne működne az akkumulátor (mert addigra már meghibásodott) amikorra nem vagyok áramforrás közelében.

Lehet még ilyen notebook-ot kapni és ha igen, ezt a specifikáció tartalmazza, hogy az akku nem beépített?



2021. jún. 26. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de lehet ilyet találni. De miért is akarod kivenni? Ha van megfelelő driver, akkor a laptop nem tölti az aksit (Lenovo nak volt ilyenje, a mostani aceremnek sajnos nincs)
2021. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

2011-ben vettem utoljára notebook-ot, egy Asus-t, ha nem kell az akku, egy mozdulattal kivehető és töltőről mehet.

Egy évben 4-5 alkalommal lenne csak hordozva, egyébként mindig áramforrás közelében tartózkodnék és mehetne simán áramról.

Ilyen akku-védő megoldásokról még nem hallottam.

Dell-nek is vannak szériái, melyek ezt tudják, pl Vostro vagy Latitude esetleg Asus Vivo/Zen stb sorozatok?

Mi ennek a szabványnak a neve, specifikációból, manual-ból megtudhatom, hogy az épen általam kinézett notebook tudja -e ezt?

Ha tudja e funkciót és támogatva van, akkor pl. Ubuntu alatt is támogatott lenne?

2021. jún. 28. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!