Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért pörög fel a graf.kártyám...

Miért pörög fel a graf.kártyám egyes videojátékok alatt? több lenn

Figyelt kérdés

Konfigom:

cpu: i7 10700k

ram: 32 gb 2666 mhz

gpu: msi gaming x trio rtx3080


Amint látjátok, a konfig overkill, viszont egyes játékoknál mégis felpörög a gpu 3 ventije elég hangosan, pl: most Resident evil 7-nél és overwatchnál is, cod modern warfare-nál és legujabb black opsnál pedig nem csinálja, ez hogy lehet?


Msi afterburner-be automatikusra vannak állitva a ventik, 83 a temp limit, és amikor felpörög, nincsen 80 fok se, mert megnéztem, és kb 60 körül volt.

Ez normális igy, vagy valami nem okés? a felpörgés hangja mondjuk elég zavaró, ha meg lehetne oldani, azt megköszönném



2021. jún. 27. 01:03
1 2
 11/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

lehet (biztos) van sok info az (emlitett, de mas is) jatekok motorjarol (engine) tesztek eltero gpu kal


egyszeruen annyi hogy az adott jatek igy terheli az adott vgat adott beallitasaival

megeshet hogy valamit nem jol optimalizaltak vagy mas jatek/driver beallitasokkal kellene probalkozni


ilyen csucs gpu n sokmindent figyel a kari vrm eket vramot is

2021. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
80%

ja szoval kesobb kijohetnek majd optimalizaltabb driverek

es/vagy a jatekhoz frissitesek


amugyse irtal semmi kulonoset, hogy porog hutes...

2021. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

9-es: zalman z9 neo a ház, ebben 5 ventilátor van, az elejét kinyitottam, a fenti műanyag kivehető részt is eltávolítottam, tehát minden meg van téve a maximális hűtés mellett


10-es: amiket irtál azt hogy állitom be, hol? neten néztem videokat rola, de inkább beszélnek róla (angolul)


12-es: mit akarsz tudni? sztem elég jol leírtam a problémát

2021. jún. 27. 13:16
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ha az elejétől kezdve ilyen, akkor akár gyanús, hogy problémás a kártya, ha nem fog javulni, lehet megér egy garanciás cserét.
2021. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy amugy jól működik, pár játéknál felpörög kicsit, szted ki fogják cserélni? hisz semmi sem ment tönkre, ha kilépek abbol a játékbol, egyből lecsendesedik megint. azt mondanák rá, hogy a játékkal van baj
2021. jún. 27. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!