Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu újrapasztázásnál meddig...

Cpu újrapasztázásnál meddig kell várni amíg eléri a teljes hatásfokot?

Figyelt kérdés

jó 3 éve volt rajta a gyári intel hűtővel a gyári inteles paszta egy i5 6500-on, 60%-on terhelésnél 2650rpm-ig is felugrott(2800rpm a max)

most újrapasztáztam fél órája arctic mx-5-el, de sokkal jobb nem lett a régitől, úgy tudom hogy kb 3-4 órát várni kell amíg eléri a teljes hatásfokot, amíg megszilárdul, összehegesztődik normálisan, ez igaz? Vagy valamit rosszul csináltam és légréses lett azért ugyanilyen rossz?


2021. jún. 30. 20:22
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy a kupak alatt is valami elöregedett paszta van. (nem pedig forrasztották)

https://www.youtube.com/watch?v=oX1cGoy7X2Q

2021. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha terhelés alá teszed, és "főzod" egy kicsit a procit, akkor szerintem nagyon max fél óra bőven elég neki.

Vagy rossz a felhelyezés, nyomás, sok/kevés a paszta, vagy szimplán ennyit tud a gyári hűtő.

2021. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem a paszta hibája lesz, hanem meleg a környezet. Kapcsolj be egy légkondit a szobában, pár perc múlva meg se fogod hallani a gép hangját (csak a légkondiét). Egyszerűen ha meleg a szoba levegője, lassabban veszi fel a proci hőjét a bordából, így kénytelen a venti magas fokozatra kapcsolni, hogy több levegőt juttasson be, ami fel tudja venni a hőt.
2021. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!