Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudja az AMD megolda...

Miért nem tudja az AMD megoldani a VGA-knál ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés
Kölcsönben van nálam egy AMD kártya. Nagyon tetszik. De megint itt vannak ezek a problémák. Hogy melegszik (ne írd, hogy nem melegszik, mert itt van nálam egy erősebb nVidia is, ami tíz fokkal hűvösebb). Hogy a VRAM órajel maximumon pörög idleben is. Miért olyan nehéz megoldani valahogy ezeket a dolgokat AMD-éknél?
2021. júl. 6. 17:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Egyébként passz, de tény, hogy AMD Windows driverek még ma sem a legjobbak, régen meg még rosszabbak voltak. Pár AMD kártyám nekem is volt, és elég nagy a fejetlenség Windows alatt. Memória órajel maxon pörgött nekem is, ha 144Hz-en volt a monitor, custom resolution-nal tudtam megoldani asszem.
2021. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ha átállítom costum resolutionra, akkor más problémák jelentkeznek. Egyébként képügyileg jobb, mint az nVidia, ezt bizton tudom állítani, hiszen jelenleg nekem mindkettő van, és látom a különbséget. Így most afelé hajlok, hogy AMD kártya lesz a végső. De ezek a dolgok nagyon bosszantóak.
2021. júl. 6. 17:40
 3/34 A kérdező kommentje:
Esetleg beállíthatok egy venti-profilt, akkor legalább a melegedésen segíthetek, de akkor meg a oda a Quiet BIOS, ami meg egy tök jó dolog (volna).
2021. júl. 6. 17:45
 4/34 anonim ***** válasza:

Undervolttal finomítgatva is oda a csendes bios?

Amúgy azt megosztod milyen kártyák vannak nálad? Kíváncsi vagyok csak.

2021. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Milyen kártya?
2021. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
26%

"ne írd, hogy nem melegszik, mert itt van nálam egy erősebb nVidia is, ami tíz fokkal hűvösebb"


Pedig írni fogom, mivel semmiféle konkrétumot nem írtál, így az is lehet, hogy egy épített vizes GT710-et hasonlítasz egy bloweres 290X-hez. Nem ártana tudni, milyen kártyákról is van szó.

2021. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Amúgy ez kb ideillik...ahányszor látom szakadok rajta.


[link]

2021. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

hat nem foglalkoznak a driverekkel

arra en is kivancsi lennek miert

de eleg divatos dolog ez intelnel nvidia nal is

csak a zaszloshajokra figyelnek nagyon es a par eves techesekre


vagyis a regiek nem erdeklik oket, meg a gyengebbek

kar de hat ez van


amd nel szerintem akik a drivereket prograkozzak nagyon kevesen lehetnek intel es nvidiahoz kepest, igy ugymond csak piszkalgassak es uj verziokent adjak ki

mig a masik kettonel folyton programozok at is irjak rendesen kodokat nem csak belenyulnak a konderba kicsit osszekavarni csavat


kivancsi lennek miben is szebb

hogy teszi elesebbe pusztan csak az hogy amd vagy nvidia

es az intelnel mennyire jobb rosszabb? Az hol helyezkedik ell?


szoval nem tudom mire gondolhatsz es masok is akik hasonlot mondanak

elenkebbek a szinek, folyekonyabb a frissites vagyis a kepmozgasa? vagy a texturakat kezeli annyival jobban hogy reszletesebben nez ki

stb.

nem tudom mitol szebb tehat

azonos beallitasokkal?

driverekben sincs valami egyedei extra akkor is?

sorolni lehetne

2021. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Egy 2070 szipi-szupi, meg egy 5600XT.


[link]

2021. júl. 6. 21:27
 10/34 anonim ***** válasza:

Freesync van?


Most nézem a teszteket, idleben az ROG Strix 5600XT melegebb, mint a 2080Ti. LoL :D

2021. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!