Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudja az AMD megolda...

Miért nem tudja az AMD megoldani a VGA-knál ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés
Kölcsönben van nálam egy AMD kártya. Nagyon tetszik. De megint itt vannak ezek a problémák. Hogy melegszik (ne írd, hogy nem melegszik, mert itt van nálam egy erősebb nVidia is, ami tíz fokkal hűvösebb). Hogy a VRAM órajel maximumon pörög idleben is. Miért olyan nehéz megoldani valahogy ezeket a dolgokat AMD-éknél?
2021. júl. 6. 17:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
De kár, hogy ilyenkor nem lehet a kérdezőt felpontozni xD xD xD
2021. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%

Szegény Kontár. :(


Kérdező berak cca. 600 ezer forint értékű VGA-t, mikor Kontárnak 60 ezerje sincs rá. Lehet, hogy Kontár most toporzékol otthon a szobájában, még talán a földhöz is veri magát.

2021. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

megismerlek a kezirasodrol, kar volt

majd holnap osszefutunk


Xy4

2021. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Megismertél? Tényleg? Na, ki vagyok, te Közveszélyes Lúzer?
2021. júl. 6. 22:49
 25/34 anonim ***** válasza:
Azért ez már nagyon szánalmas. Hány éves vagy, Közveszélyes Kontár?
2021. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Nekem 5700 xt-m van pont. Nvidiam csak 1060 msi gaming x volt, szóval ez nem lenne nagyon valid összehasonlítási alap.

Ami az 5700 xt-k rog strix változatairól elmondhatók/voltak, hogy nemhogy más kártyákhoz képest, de a hűtési megoldásukhoz képest indokolatlanul melegek. Az amd kisebb szorítási erőt javasolt, így a hűtők volt, hogy lógtak a 2020 előtti példányoknál. Ezeket az asus "visszahívta" és jobban meghúzta a hűtőket/tett alátétet a csavar alá, hogy jobban szoruljon a hűtő, így a gpu hőfoka már normálisra csökken. Igenám, de úgy meg a vram hőfokok magasabbak, szóval el kell dönteni melyik kezébe harapjon az ember. Ha van rá lehetőséged, akkor cseréld egy sapphire nitrora vagy egy red devilre, azok hűtés szempontjából megfelelnek a várakozásoknak.

2021. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Ezt a csavar-szorítós dolgot én is olvastam, de arra nem emlékszem, hogy melyiket érintette. A Nitro Plusoknak tényleg nagyon jó szokott lenni a hűtése... de ahogy az elmúlt napokban nézegettem a teszteket, az általam kinézett 6800XT-re ez pont nem igaz. Ott az Asus ráver a Sapphirera.
2021. júl. 7. 14:55
 28/34 anonim ***** válasza:
Hangsúlyoznám, ez az 5700 xt-re volt kiélezve, az 5600-nál pl nem tudom ez játszik-e, az újabb kariknál meg pláne. Nem rossz az asus rog, mint brand, de konkrétan az 5700 xt-t elcseszerintették eleinte. Akkor esetleg powercolor, ha van emberi áron...esetleg xfx, ha jókat mondanak róla.
2021. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Amúgy mikor anno r9 380-ról váltottam a gtx 1060-ra, azon túl, hogy a gtx 1060 gyorsabb, az tűnt fel nekem, hogy az amd karival a színek élénkebbek voltak, pedig a monitor ugyan az volt és nem is babráltam.
2021. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"az tűnt fel nekem, hogy az amd karival a színek élénkebbek voltak"


Itt ugyanez. Pedig nagyon én sem állítottam rajta. Élénkebb, szebb a feketéje, szebb a fehérje, és alapvetően élesebbnem is látom a képet, például a kis betűket. Ami rosszabb, az emberi arcok, azt pirospozsgásnak látom AMD-vel, kevésbé bőrszínű, de lehet, hogy ezt egy kis huzogatással be lehet még állítani.

2021. júl. 7. 15:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!