Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB 3.0-át át lehet alakítani...

USB 3.0-át át lehet alakítani PCI Express-re?

Figyelt kérdés

Egy PCI Express kártyát szeretnék a számítógéphez csatlakoztatni USB-vel. Tehát USB portra szeretném kötni a pci-e kártyát, átalakítóval.

Azért nem a gépbe teszem bele az kártyát, mert már nincs benne hely.



2021. júl. 7. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2021. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Az adatátviteli sávszélessége lófa** az USB 3.0-nak szinte bármely PCI-E szabványhoz, kb a 2003-ban debutált első-generációs PCI-E szintjét tudja.

Riser-t tudsz használni, de amik vannak, azokat többnyire bányászatra használják, ami 1x-et használ, amivel ugyanott vagy, minimum 8x, de inkább 16x-es riser kell, ami valahol 10-12.000Ft körül mozog, lásd:

[link]


Nagy eséllyel jobban járnál egy jobb, nagyobb házzal.

2021. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
7 pci-e slot van az alaplapomon, és nem is láttam még olyan alaplapot amin 7-nél több van. mondjuk egy x16-os foglalatot fel lehetne osztani több x4-esre. csak nem találtam ilyen eszközt.
2021. júl. 7. 18:06
 4/12 A kérdező kommentje:
de nekem most elég lenne ha pci kártyát tudnék használni usb 3.0-án keresztül
2021. júl. 7. 18:15
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Milyen alaplap és milyen kártyát akarsz használni USB-n keresztül?
2021. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

egy pci 4 portos usb 2.0 bővítőkártyát akarok usb 3.0-án keresztül használni. azért kell mert olyan az usb 3.0 extenderem hogy csak usb 3.0-t vissz át, usb 2.0-t nem, de így talán megoldható lenne

[link]

az alaplapomon nincs pci foglalat amúgysem

2021. júl. 7. 19:02
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nekem nem vilagos azert (link amugy mar nem mukodik)

hogy most mit is akarsz

tobb usb csatlakozot vagyis usb eszkozoket hasznalnal tobbet

vagy pedig tobb pcie csatlakozot mivel pcie eszkozoket hasznalnal sokat

de mit? mert vga kat hasznalni ilyen modon teljes ertelmetlenseg


7db pcie x16 :D az szep


de ha ilyen teren gondolkodsz lathatad mit irtak

legyen az barmi mas ha nem is vga, nem tudom pl ssd k vagy barmik te tudod


irtak hogy a sebeseg nagyon eltero

egy x16 de egy x4 is hasit

mig egy usb nem hasit hozzakepest csiga

2022. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Írtam: van egy usb 3.0 optikai extenderem, ami arra jó hogy 500m távolságra lehet optikai kábelen keresztül USB 3.0-ás eszközöket használni, de USB 2.0-ás egeret nem tudok rajta keresztól használni. Amúgy kb 80m távolságból szeretném használni a számítógépemet. Tehát USB 2.0-ás egeret, billentyűzetet, monitort. Ezért szeretnék egy olyan PCI bővítőkártyát használni 80m-ről amibe USB 2.0-ás egeret billentyűzetet tudok kötni. De USB 3.0-ás extenderen keresztül. De ha jobban átgondolom, még a monitort se tudom elvezetni 80m-re, mert ahhoz is HDMI optikai extender kéne, amit nem vettem annak idején, mostmeg már rohadtul felment az ára többszörösére. Tehát már nem is fogok. Szóval hagyom ezt az egészet. Azért ha mégis meg lehet oldani hogy USB 2.0-ás egeret tudjak használni az USB 3.0-ás extenderrel, akkor megírhatja hogyan.
2022. aug. 13. 14:27
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azért ha mégis meg lehet oldani hogy USB 2.0-ás egeret tudjak használni az USB 3.0-ás extenderrel, akkor megírhatja hogyan."


Egy usb3-as hub az 500 méterre levő helyen, és abba dugod a vevőt.

Amúgy mi az, hogy nem tudja a 2.0-t továbbítani?? Sztandard alapján visszafelé kompatibilisnek kötelező lenni...

2022. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez nem kompatibilis visszafelé. Az 3-szor annyiba kerül ami visszafelé is kompatibilis. Ez 90 ezerbe került 1-2 éve, most már több, már akkor is drága volt. És ami visszafelé kompatibilis az úgy emlékszem több százezer ft lett volna. Na hát annyit nem ér.
2022. aug. 15. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!