Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom működésre...

Miért nem tudom működésre bírni a videókártyát az adott slotban?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy ASUS ROG STRIX RX 570 4G kártyám és egy ASUS B250 PRIME PLUS alaplapom. A lapon 2db pci-express x16 csati van, de csak az egyikben működik a kártya, azonban a jó hűtés szempontjából nekem a másikba lenne célszerű tenni, illetve amibe tenném az elvileg 3.0 bár ez számomra mellékes. Elvileg minden működik mivel egy másik kártya gond nélkül megy mind a két foglalatban. A kártya is jó mivel megy a másik foglalatban. Igazából abban a slotban is működik a kártya mivel világít és a ventik is mennek, de a gép nem látja a VGA-t csak az integráltat.


Amit eddig próbáltam:

BIOS firrsítés

Foglalat kipucolása


A HDMI kábelt jó helyre dugom azzal nincs gond ha valakinek ez jutna esetleg eszébe, a tápnak elégnek kéne lenni 500W FSP HYPER (meg ugye a másik foglaltban viszi faszán)


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. okt. 29. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

biosban átállítod hogy az alsó x16 pci-e slot legyen az elsődleges.


Te teljesítmény szempontjából butaság a lassabb slotban használni szerintem.

2020. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok vaksi vagy csak szimplán béna, de a BIOS-ban nem lehet elsődleges PCI-E slotot választani. Amúgy kis update mind a 2 slot 3.0 csak az egyik még az m 2.1 el tud kommunikálni vagy mi, de nekem sima sata SSD-m van úgyhogy arra nincs szükségem.
2020. okt. 29. 19:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem végignéztem már vagy háromszor az összes beállítást mert nekem is eszembe jutott ez, de sehol nem volt ilyesmi.
2020. okt. 29. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:

a pci-e van beállítva elsődlegesnek?

Illetve ha letiltod az alaplapit akkor sincs kép?

2020. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem is látja a gép a VGA-t csak az alaplapit.
2020. okt. 29. 20:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg küldök egy képet a BIOS menüről, hátha te jobban látod hol kéne keresnem.
2020. okt. 29. 20:12
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Itt van, hogy mit látok eszközkezelőben és a BIOS menüje.

2020. okt. 29. 20:21
 8/11 A kérdező kommentje:
De ha belegondolok, akkor az nem lehet a gond, hogy nem a PCI-E az eslődleges, hiszen ha a másik kártyát beleteszem akkor azt rögtön látja mindkét slotban, ezt viszont csak a másikban. Nem értem mi lehet a gond. :/
2020. okt. 29. 20:39
 9/11 anonim ***** válasza:

alaplapod kézikönyvét nézd meg miként tudod abba beletenni a kártyát


ellenőrizd a slotot szemrevételezéssel, hogy a réz tüskék rendben vannak-e

2020. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A tüskék rendben vannak, a manualban meg ennyi van az egészről

[link]

2020. okt. 30. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!