Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha egy Intel...

Az normális, ha egy Intel proci gyári hűtővel felmegy 80°C-ig?

Figyelt kérdés
Ha pl. egy Sony Vegassal (tudom, hogy már nem sony, de így ismeri még mindenki) dolgozok egy kicsit, meg mondjuk meg van nyitva egy chrome 3 lappal, a proci 100%-on van, ekkor van, hogy felmegy 77-80°C-ig is. Ez normális? Érdemes beruházni egy nagyobb hűtésre? (mivel jelenleg a gyári hűtője van rajta) Egyébként egy i3-9100F-em van.

2021. júl. 27. 11:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem csak vegas esetében van ez, megtörténik olyan játékokkal is, amik jól kihasználják a hardvereket.
2021. júl. 27. 11:35
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

A 35°C szobában..? Igen.

Inkább ruházz be egy szobakímába.

2021. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Általában 25-26°C szokott lenni
2021. júl. 27. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért melegszik fel ennyire a szoba? Nem sötétítesz be napközben, mondjuk úgy 10:00 órától?


Éjjelre pedig nyitva kéne hagyni, hogy jobban lehűljön. Másnap délután pedig, ha nem mozog a levegő, becsukni és besötétíteni az egész lakásban, max. az előszoba és fürdő ablakokat nyitva hagyni.

2021. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy gyári hűtővel ez szinte normálisnak számít ebben a melegben is, de pár fokot jobb szellőzéssel lehet rajta faragni. És egy jobb hűtővel.
2021. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is csoda, hogy ennyire hűvös marad vele, az a darab fém és műanyagkupac még leveskavarónak sem jó. Inkább nézz egy normális toronyhűtőt, 5-6 ezer forintért már kaphatsz olyat ami megbirkózik a processzoroddal.
2021. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat
2021. júl. 27. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyári hűtő kb 500 Ft-t nem ér, kb tényleg azt tudja, h max teljesítményen ne menjen 80-90 fok fölé, mert az már "sok" - hosszú távon nem tesz jót neki szerintem, jól szellőző házban azért kevesebbnek kéne lennie még pár fokkal. Grizly paszta és egy noctua hűtő csodákra képes, nekem 7700k-n van 60 fok maxon kb.
2021. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!