Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most mi a valós haszna ennek...

Most mi a valós haszna ennek a TPM-nek az átlag ember számára?

Figyelt kérdés

Egy átlagos otthoni felhasználónak mit ad ez a TPM, amiért kötelezően akarják a W11-hez? Mármint úgy az átlagos napi használat során.


Mert szerintem ezzel jócskán lecsökkentik azokat akik váltanak, már abból kiindulva, hogy még akár ha ingyenesen is lehet váltani 11-re, aztán nincs ilyen TPM moduljuk megnézik, hogy 3-5000Ft között van, szerintem sokan itt fognak úgy dönteni, hogy jó, akkor marad a régi rendszer.



2021. aug. 11. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Miért zavarná őket, hogy nem váltasz, mikor ígyis ingyenes a frissítés? Majd kövi géped úgyis tartalmaz olyan modult a procira szerelve.
2021. aug. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Eredetileg Windows 10 -nél akarta az MS, de akkor még annyira se volt elterjedt mint manapság.

Elsődleges oka, amiért szeretné, hogy a Windows -t ne lehessen jogtalanul telepíteni - használni mint teljes értékű rendszert.

Másik ok, hogy erre építené a rendszer fájlvédelmet, azaz a rendszer fájlokat ezzel ellenőrzi, hogy kártevő (előbbi esetben egy loader) nem változtatta azt meg.

2021. aug. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Feleslegesen van erőltetve, már most feltörték.
2021. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, és nem is a felhasználók érdekében akarják erőltetni.

Veszíteni meg nem fognak vele, legfeljebb majd rohan mindenki új gépet venni, csak hogy fel tudja rakni rá ezt a csodálatos Windows 11-et, ami olyan fantasztikus újításokkal bír, amit forradalmi újításként az előző verziókból kivettek.

2021. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Itt a #6 hozzászólásnál írnak pár feature-t:

[link]

2021. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na'h megnéztem én is ezt a csoda rendszert.

Win 10 egy kicsit átfaragva, új tálca és menü, meg itt - ott átalakították, de 90% -ban elődjének öröksége.

A TPM -et gyerekjáték volt a rendszer telepítőjéből kikapcsolni, lényegében csak egy registry bejegyzés.

2021. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 nem csak, hogy kikapcsolni lehet (amit majd a szoftverek nem fognak elfogadni), de forrasztás nélküli hack van a chiphez, hogy mindig elfogadott értékeket közöljön a rendszer felé.


Nem értem miért lettem lepontozva a #3 -as válaszban, abszolút haszontalan és instant megkerülhető funkció :)

2021. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!