Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne értelme ezt a laptopot...

Lenne értelme ezt a laptopot használni ilyen célra?

Figyelt kérdés

Adott valaki egy nagyon kicsi laptopot. Valami 12" lehet max, 1gb ram, intel atom n455 1.66ghz cpu, nem hiszem, hogy van benne videókártya, max egy integrált.


Ezt akarnám befogni egy itthoni kis szerver laptopnak, mondhatni.

A volt tulaj rátett egy windows 10et(mi a franc?), meg Chrome-ot(mi a halál?), kb 15 percbe telik mire eljut a bejelentkezésig. Szerintem egyértelmű milyen régi a cucc. Viszont azon agyaltam, hogy egy debian szerver lehet elfutna rajta, ha mást nem is, mondjuk ftp szerverként, mert a benne lévő hdd viszont nem rossz.

Szerintetek?


2021. aug. 24. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1GB nem sok még Debian szervernek sem, de baj nem lesz belőle, nyugodtan próbáld ki
2021. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bízol benne hogy FTP és Web szervernek elegendő lesz napi 100˙000 letöltőhöz... ;)
2021. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napi 100,000 letöltő? Otthonra? Belső szerverhez? Mi?
2021. aug. 24. 12:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszed hogy valami Microsoft vagy Apple méretű cég összes dolgozója fog az én, csak belső hálózaton elérhető miniatűr szerveremre csatlakozni, napi 100ezerszer vagy mi a szösz? 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
2021. aug. 24. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem árultad el hány TB-os háttértár van benne és miért fileszervernek akarod használni. Ezek jellemzően webböngészésre, skype beszélgetésre készültek, NEM szervernek. ;)
2021. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Bővíteni gondolom nem lehet. De már az nagy előny tud lenni, hogy nem arm, hanem egy teljesértékű x86 lesz a hardvered.


Legrosszabb esetben gyakorlásnak jó... legalább tudni fogod az igényeidet, hogy következőnek mit vegyél.

2021. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 miről beszélsz ember? XD

Miért kellene leírnom, mennyi ROM van benne? 😂 Miért kellene leírnom, miért ftp szerverként akarom használni? 😂 Milyen skype beszélgetésről hadoválsz? Meg webböngészésre? 1 gb rammal örülj ha be tud jelentkezni ember :D csak fogd be és ugorj másik kérdésre, ahány választ írsz annál több baromságot pötyögsz ide.


#6 egy ismerősöm adta ide, mondván neki már nem kell, nem volt használva vagy 10 éve, hátha én hasznosítani tudom valahogy. Így, Hála égnek ingyen volt:D próbálgatni meg igen, tényleg jó :)


köszi a válaszokat, kivéve #2-#6.

2021. aug. 24. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!