Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy gpu-t és berakom...

Ha veszek egy gpu-t és berakom a gaming gépembe, bányászok vele, mennyire marad használható a gép filmnézésre, videónézésre?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán. Még az egér is laggolni fog, az ablakok meg diavetítés-szerű tempóban jelennek meg.
2021. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a bányászat fog arról menni, maga a feldolgozás, képmegjelenítés nem, akkor semennyire, mert másik GPU-t használ.

Ha csak az a GPU van használatban bányászatra + egyéb terhelésre, akkor nyilván néha-néha megnyekkenhet, beakadhat a kép egy kicsit. Nekem az a tapasztalatom, hogy Nvidia kártyák (jellemzően a driver miatt) jobban kezelik ezeket a szituációkat. RX 580 8GB-om volt, azzal használtam vegyesen (bánya + böngészés, videó), és egy szimpla YT FHD videó már laggolt, ha ment mellette az ETH bányászat. Most 2070 Super-em van, ezzel nincs ilyen gond, csak nyilván olyankor a hashrate lejjebb ugrik, attól függ milyen "mellékterhelést" kap.

2021. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Feltéve persze ha nincs mégegy gpu.
2021. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
6600 xt-t néztem
2021. aug. 29. 14:58
 5/10 A kérdező kommentje:

van egy amd r7 240 gpum jelenleg, meg egy ryzen 2600am

ez most a main rigem


meg egy msi bazooka v2 alaplap


[link]


ezekhez be tudnék kötni egy amd 6600 xt-t?

2021. aug. 29. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
"gaming gépembe" ez mit jelent?
2021. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a lapnál már nem kicsit mókolni kellene, hogy menjen a két kártya.

Talán riserrel meg tudnád oldani, hogy az R7 menjen valamelyik alsó PCI-E x1-ről és a 6600XTnek jusson az X16, így ha játszanál is marad sávszél a kártyának, bánya mellett meg használhatod a másik kártyát.


Vagy használod egy kártyával, ahogy már írták.

2021. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

értem, használnám 1 kártyával, csak nem akarok 200 ezret kiadni, hogy kipróbáljam, hogy bánya mellett lehet-e internetezni, videót nézni, office-ban melózok


ezért kérdem


jó lenne, ha nem lassulna nagyot a gépem


ha termelne napi 600 ft-ot, akkor belevágnék


ha nem lassulna nagyot office + net alatt a gép

2021. aug. 29. 16:35
 9/10 A kérdező kommentje:

most egy ilyen van a gépemben


[link]



előtte sajnos eladtam a videókártyámat, akkor még nem gondoltam rá, hogy lehetne esetleg bányászni vele, miközben office-ban melózok a gépen


rx 580 4 GB volt egyébként, ETH-ra nem jó, de másikakra elvileg jó

2021. aug. 29. 16:37
 10/10 karakvok válasza:
Az operációs rendszereknek az is a feladata, hogy az erőforrásokat "igazságosan" elossza a különböző taskok között. Ezért ahogy fent is írta valaki, mennie kellene kb mindennek, csak minél több dolgot fogsz megnyitni, annál lejjebb esik a hashrate és átlagosan annál kevesebb az egy taskra jutó erőforrás. Magyarul videokártya függő melyik task mennyire laggol majd. De egyébként nekem van egy haverom, aki pl ha dolgozik, kinyomja a bányászást és így is jól keres vele.
2021. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!