Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemre honnan, milyen...

Egyetemre honnan, milyen laptopot vegyek? (Szövegszerkesztés, CAD és grafikus modellezés, játék)

Figyelt kérdés

Szinte semmit nem értek a laptopokhoz, ezért szeretnék segítséget kérni.

CAD Inventor, Blender, Adobe programok (Photoshop, Illustrator, InDesign), Microsoft programok (Excel, Teams, Word), LoL, Chrome használatához kellenének az egyetemre. Nagyon fontos, hogy legyen rajta vezetékes net csatlakozás.


Az előző laptop, ami bírta ezeket, de már nem használhatom: Lenovo Thinkpad i5-4200u


Lehetőleg olcsóbban honnan, milyen laptopot ajánlanátok nekem, ami nem megy tönkre hamar? Ha a feltételek megvannak, nem baj, ha használt, de kiváló állapotú.



2021. aug. 30. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keresgélj laptop kereső alkalmazásokkal. CAD-hez a minimum i5 6.gen vagy újabb proci, 8 GB (inkább 16) RAM, Nvidia 1650 vagy újabb GPU.

Zsebbe nyúlós lesz, én asztali PC-t raktam össze CAD-re, még covid előtt, az 600k-ban állt meg.

2021. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi CAD-re nekem 8 éve elég volt egy 130ezres laptop is, 8GB RAM, i3-2348M meg Nvidia GT635M. Jelenleg munkahelyen egy i5-8400H + 16GB RAM gépen CAD-ezek, integrált grafikával. Nem kell hozzá erőgép.
2021. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat, szerintem inkabb az adott szak elozo eves hallgatoit erdemes megkerdezni, ok tudjak pontosan mennyire komplex modelleket kellett kesziteni az adott szoftverekkel. Egeszen egyszeru gepeken is lehet futtatni ezeket a szofvereket ugy-ahogy. Viszont ha komplex 3d modelleket kernek valamelyik targyhoz, es leadas elott derul ki a gepedrol, hogy egy akkorahoz hozza sem szagol, az problema...
2021. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!