Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincs a prociban VGA akkor...

Ha nincs a prociban VGA akkor az alaplap nem fog képet adni akkor sem ha van rajta VGA csatlakozó?

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 05:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
93%

Az IGP-s processzor általában olcsóbb, mint a legolcsóbb új VGA. A régebbi videókártyákkal szemben pedig van egy jelentős előnye a napi használatban: az újabb codecek hardveres támogatása a megfelelő feldolgozóegységekkel.


Egy kódolt média ( pl film, de akár a youtubeot is említhetném ) lejátszásához kell egy dekóder, ami lehet szoftveres ( pl codec pack ) vagy hardveres. A szoftveres dekódolost a processzor végzi hagyományos úton. A hardveres dekódoláshoz szókséges dolgok a GPUkban és az IGP-kben vannak, de nem mindegyikben van minden. Nyilván minél régebbi, annál kevesebb dolgot támogat.


Ez azért érdekes, mert pl egy AV1 kódolású 4K@60fps youtube videót egy 11gen inten processzor iGP-je hangtalanul, 0% processzorterhelés mellett tudja megjelenítésre dekódolni - még a legolcsóbb i3 is. Az én videókártyám nem támogat hardveres AV1-et, emiatt a nálam a processzornak kell a kódolást elvégezni, ami az én esetemben 17-20% processzorterhelést jelent a 8/16-os Ryzen7 számára ( most néztem meg, csak a válasz miatt).


Nagyon mellé lehet ám azzal nyúlni, ha az ember berak egy újabb proci mellé egy régi -mint pl a fent említett olcsó 9800GT - videókártyát, mert már a youtubeozásnál is bele lehet szaladni olyanba, hogy a processzor kifordul magából a videokódolás miatt. Hagyományos módon a CUDA magokkal lehet meg tud bírkózni a 9800GT is ezzel a feladattal, de akkor az is bele fog karmolni a 60-80-100% GPU terhelésbe, a hűtő visítani fog, a tápkábel meg elolvad...


Ahogy írták, használatfüggő a dolog. Ha nincs szükség a 3D teljesítményre, tehát csak alap célokra van használva egy gép amiben benne van a videózás is akkor célszerűbb egy új IGP-vel rendelkező processzort venni.

2021. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

9800GT - videókártyát, mert már a youtubeozásnál is bele lehet szaladni olyanba, hogy a processzor kifordul magából a videokódolás miatt. Hagyományos módon a CUDA magokkal lehet meg tud bírkózni a 9800GT is ezzel a feladattal, de akkor az is bele fog karmolni a 60-80-100% GPU terhelésbe, a hűtő visítani fog, a tápkábel meg elolvad..."


Olyan vagy, mint a piacon az öregasszony, aki egyszer azt hallotta hogy a cpu lejátsza a 4k-t.

2021. szept. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Olyan vagy, mint a piacon az öregasszony, aki egyszer azt hallotta hogy a cpu lejátsza a 4k-t."


Előtted a lehetőség, hogy bizonyítsd az ellenkezőjét annak amit én állítottam. Ne fogd vissza magad! Rosszul érezném magam ha félrevezetnék bárkit is :)

2021. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Morzsi007 ***** válasza:

John_McClane-nel egyetértek. Teljesen jól mondja. Pl egy újabb cpu tartalmaz olyan utasításkészletet, ami nincs a régebbiekben, és ez miatt van, hogy az újak vígan boldogulnak 4K-s videókkal, míg a régi processzorok kifekszenek.

Én egy Xeon E5440 CPU-val(4C, 3.2GHz, 12MB LGA771 adapterrel) jártam úgy, hogy a 4K-s youtube videót már nem vitte, az 1440p-t kissé akadozva, CPU használat 100%. Miután frissítettem a Bios-t a processzor mikrokódjával, már SSL 4.1-es utasításkészletet támogatta. Ezután nem volt gond a 4K-s videóval. Ekkor jöttem rá, hogy mekkora átverés az egész biznisz. Magyarul sok régi processzor képes lenne olyanokra, amitől kifekszenek, de “szoftveresen” tiltva vannak.

2021. szept. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!