Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook M1 Pro 8 GB RAM-mal...

Macbook M1 Pro 8 GB RAM-mal stúdiózásra elég?

Figyelt kérdés
A 16 GB-os jóval drágább... Zenélésre kellene, alapzene készítésre, felvételre stb. Nem szoktam több száz sávot használni, szerintem a legtöbb eddig még 30 sem volt. A Windows gépek hamar kifekszenek, meg állandóan szívtam velük, azt hallottam stúdiózgatni a Mac a legjobb, főleg Logic-kal.

2021. szept. 15. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi plugin fog menni. Minél több, annál több RAM és CPU erő kell, a PC-id valószínűleg ez utóbbi fekteti meg. Sima hangrögzítésre stúdióhangkártyával egy 2 GB RAM-os, 6 éves Celeron procis laptop is elég volt nekem (zenei alapra éneklés). Zene lejátszása és közben a mikrofon hangjának rögzítése, majd az alapvető utómunkálatokra, mint a noise gate, EQ, kompresszor, tette a dolgát késlekedés nélkül. Ha viszont te az élő inputra rögtön ráteszel 16 plugint, na attól az az asztali gép is kipurcanna amivel most csinálom ugyan ezt.
2021. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

én már böngészésre, meg netflixezésre sem vennék 8GB rammal...

De nézz youtube-on teszteket!

2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"A Windows gépek hamar kifekszenek, meg állandóan szívtam velük"

Én is, csak nekem már jók. A jelenség neve pebkac. Viccen kívül. Egy kis házi feladatod van vele. Ha megosztanál valamit arról, hogy mivel szívsz most, nyilvánvalóan sikerülne megoldást találnunk. A nyolcgigás mini csak azért van, hogy azok is megvegyék a 16-ost, akik szeretik azt hinni, hogy ők döntöttek úgy. Meg persze lepattanóból szépen elkel az is, főleg amikor nem lesz más. Szerintem ez az a cég, aminek kétkezes beintés kellene legyen a logója elhajított keserű alma helyett is.

2021. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szereintem a MB Air 489 000Ft-os árából építek olyan PC-t ami nem fekszik ki, de ennyiért már laptopból is durvát kapni.

Ha a körítés miatt kell az OS/X akkor úgy sincs más választásod.

2021. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy HP 8460P van, szóval nem mai darab. Hardveresen semmi probléma vele, mégis nagyobb Windows frissítések után van, amikor csak kék halállal indul, és a hibájavító hozza vissza a sírból... Egyébként máskor sosem csinálja ezt, 1 évben 2-3. FL studio képes alatta bedogleni, nem egy mai darab, így a csatlakozó portok sem a legjobbak, pl. szimpla HDMI nincs. Weboldalakat is szerkesztek, szóval egy összeomlás nagyon nem tesz jót, plusz otthonról dolgozom. Nem szeretem az Apple-t, szerintem is csak a hype nagy körülötte, viszont az igaz, hogy a rendszer stabil, mert nem 10 millió készülékre tervezik meg. Szóval az indok egy stabil rendszer, megfelelő hardverekkel (M1 proci pl.), ami néha elbír egy hobbi szintű zenélgetést is. 8 GB RAM kevés a Logic-nak vagy az FL-nek. Ha a Logic-ot használnám, az lehet elbírná, elvégre csak arra optimalizálták, nem?


Azért nincs más lehetőség, mert bár megtehetném, hogy egybe kifizetem, de felvenni szeretném, mert biztos munkám van és könnyebb törleszteni, mert jelenleg házat is újítunk. Csak a Macbook Air opció még, de mivel az ugyanúgy 8 GB, így feleslegesen. Meg az egyik feltörekvő énekessel csinálgatom, neki is Apple gépe van, a távolság miatt könnyebb lenne egymás projektjeit kezelni.

2021. szept. 15. 20:35
 6/17 anonim ***** válasza:
Igazából te vágysz nagyon egy almás izére, egyáltalán nem helytállóak az érveid, ne haragudj! Töredékéből veszel frissebb vasat, amit kettő perc alatt kiguglizol, hogy csont nélkül felmegy rá egy frissebb hackintosh, de full fölösleges, hacsak nem kötelezö a Logic valamiért.
2021. szept. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Barátom Logic-kal veszi a zenét. Ő neki egy 2017-es iMac van 8 GB RAM-mal és bőven elég, igaz, ő csak felveszi, alapokat nem csinál. Nekem is Logic kell, ez evidens, így a legegyszerűbb...


Nekem azt mondták, zenélésre az Apple a legjobb. A legtöbb stúdiós videóban is van

... Az, hogy vágyom rá, az erős túlzás, egyáltalán nem szeretem az Apple-t, sőt... Viszont gép/laptop terén szerintem jók. Te viszont zsigerből utálod... Ez az M1 processzor megtetszett, meg kell egy stabil rendszer, ennyi.


Írtam, hogy nem egyben fizetem ki, szóval hogy havi 25 ezret vagy 20 ezret fizetek, az teljesen mindegy, és a választék sem olyan nagy így, hogy nem egyben fizetem ki.

2021. szept. 16. 05:42
 8/17 anonim ***** válasza:
Az M1 pont korai még stabilhoz. Tény, hogy nem szeretem, de nem útálom. Irreális az ára, és nekem a zártság is inkább hátrány annyiért.
2021. szept. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Papíron az én laptopomnam is meg kellene küzdenie azzal, amit csinálok, de a Windows durván instabil rendszer, és gondoltam kipróbálok egy Mac-et, úgyis értékálló, ha nem válik be, 2 év múlva 200-300 ezerért elmegy. Mellette pedig ott lenne a HP ami Windows-os...


Egyébként mit ajánlanál jobban a Telekom készletéből, mint egy Macbook?

2021. szept. 16. 17:53
 10/17 anonim ***** válasza:

"de a Windows durván instabil rendszer"

Dehogy instabil. Lehet a te 10 éves laptopodon az akármilyen Windows már szét van esve és instabil - vagy esetleg ennyi idősen már hardveres gondok is vannak - de alapjában véve a Windows az stabil.


Ne keress ilyen kifogásokat, mert csak hülyét csinálsz magadból azok előtt akik nem most jöttek le a falvédőről ( ugyanilyen amikor a iPhone felhasználók fikázzák az androidot hogy az sz@r mert az ios stabilabb, én meg látom haverom mit küszködik 11Proval :D ).


Ha úgy ítéled meg hogy számodra a Logic Pro lenne a legjobb alkalmazás és mindenképp ezt szeretnéd használni akkor neked SZÜKSÉGED van az OSX-re. Vedd meg és használd boldogan.

Lenne ennyiért hardveresen sokkal erősebb laptop is, de azon nem elérhető a Logic szal innentől tárgytalan :D

2021. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!