Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy pár hónapos Asus...

Van egy pár hónapos Asus Vivobook-om. Van ötlete valakinek mi okozza az alábbi jelenséget ?

Figyelt kérdés

Alvó állapotból történő indulásnál néha előfordul, hogy azonnal teljes fordulaton elindul a hűtő ventilátor és úgy marad. Semmi nem indokolná ezt, mert semmi nincs túlmelegedve az AIDA szerint.

Különben jól reagál használat közben a terhelésre. Ha egy program

megtekeri a gépet, picit jobban hűt de rögtön visszaáll ahogy kell.

Mi lehet ez a jelenség ?

(Le szoktam állítani ilyenkor és elindítom újra, mert újraindítás

esetén sem áll le a ventilátor intenzív működése)



2021. szept. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Első körben az alaplapi chipset drivert telepíteném újra.
2021. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom
2021. szept. 15. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg driver probléma. A másik ötletem, hogy valamelyik win frissítés volt vicces kedvében. Nekem is Vivobookom van és már minden lehetséges módon szétb@szta a windows.
2021. szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Haburc ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy a hibernálást kapcsoljátok ki. Parancssor rendszergazdai joggal, majd gépeljétek be a következőt: powercfg.exe -h off

majd nyomjatok egy entert. Ekkor gondolkodik, majd csak a készenléti jel jelenik meg. Ekkor jól csináltátok. Felesleges, meg ha SSD van a gépbe rongálja, minden hibernáláskor 50 gigányi adatot ír-töröl a meghajtón. A kijelző kikapcsolását, meg be lehet állítani az energiagazdálkodásnál.

2021. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémás laptopom, csak egy újabb BIOS frissítéssel jött helyre mint ami volt rajta.
2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha garanciás el kell vinni szervizbe. Ha adtak ki hozzá újabb BIOS-t, 5 perc alatt ráteszik.
2021. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A hibernálás ki van kapcsolva.

Azért furcsa az egész mert teljesen

kiszámíthatatlan mikor jelentkezik

a hiba.Van, hogy napokig nem és

csak alvó állapot után.

A hivatalos oldalon nincs fent

újabb bios.

2021. szept. 16. 13:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!